Dlaczego warto założyć firmę w Anglii?

Coraz więcej przedsiębiorców zakłada (formalnie rejestruje) spółkę za granicą chociaż ich faktyczna działalność odbywa się na terenie Polski. W jakim miejscu w Europie najłatwiej jest otworzyć i prowadzić działalność gospodarczą? Odpowiadamy w Wielkiej Brytanii.Rejestracja firmy w Anglii, nie tylko jest bardzo prostą czynnością, ale umożliwia ona właścicielom znaczącą optymalizację kosztów prowadzenia spółki. Działalność, która zarejestrowana jest w UK posiada takie same przywileje jak zarejestrowana w Polsce spółki z o.o. lub akcyjne: mogą zatrudniać pracowników, starać się o licencje czy zezwolenia.

Zalety prowadzenia firmy w UK

Prowadzenie firmy w Wielkiej Brytanii to wiarygodna forma działalności – mogą nią zarządzać osoby prawne. Zarządzając firmą ma się odpowiedzialność za jej poczynania według wysokości wniesionego do niej kapitału, jednocześnie nie ma obowiązku wnoszenia kapitału. Minimalizacja biurokracji sprawia, że spółka może być otworzona nawet w ciągu 24 godzin.
Jedną z głównych zalet, którą niesie za sobą rejestracja spółki w Anglii jest optymalizacja kosztów. Założenie spółki jest bardzo proste pod względem formalnym – nie trzeba w tym celu nawet lecieć do Wielkiej Brytanii, ani zakładać zagranicznego konta bankowego – spółka może posiadać rachunek bankowy w polskim banku. Przedsiębiorca nie musi opłacać w Polsce wysokich składek ZUS, a podatki są minimalizowane.

Podatki w Anglii

Pierwszy podatek odprowadzany jest dopiero po 21 miesiącach od założenia spółki, a kwota wolna od podatku jest znacznie wyższa od tej w Polsce. Prowadząc w Anglii spółkę LTD (odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) jest możliwość oszczędzania co do odprowadzanego podatku. Wypracowany zysk firmy można wypłacić w formie wynagrodzenia. Dochód firmy można dodatkowo redukować pobierając dywidendy i jednocześnie zmniejszać podatek.

[ssba-buttons]

5/5 - (2 votes)
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button