Księgowość w UK

Prowadzisz firmę w anglii? My również! Możliwe, że księgowość spółki limited nie jest Twoją mocną stroną, dlatego pomożemy Ci w jej prowadzeniu.

Naszym klientom oferujemy kompleksową księgowość dla spółek limited zarejestrowanych w Anglii, Walii i Szkocji. Specjalnie przygotowana oferta zapewni pełne wsparcie Twojej firmy. Każda z opcji jest dopasowywana do potrzeb małych, średnich oraz większych przedsiębiorstw. W ramach stałej, miesięcznej opłaty zapewniamy rozległe działania i wsparcie, w skład których wchodzą:

  • telefoniczne konsultacje z doświadczonym księgowym, który zna Ciebie i Twoją firmę
  • Confirmation Statement – raport roczny dotyczący struktury spółki
  • payroll dla dyrektorów
  • payroll dla pracowników
  • nowoczesna e-platforma do zarządzania firmą
  • bieżące rozliczenia księgowe spółki – stała kontrola przychodów i kosztów firmy
  • kompletne roczne rozliczenia księgowe dla spółki limited
  • rozliczenie roczne dla dyrektorów
  • program do wystawiania faktur
  • elektroniczne archiwum dokumentów
ilustracja zadowolonego przedsiębiorcy w białej koszuli
logo aat approved

Usługi księgowe oferowane naszym klientom, zapewniają im możliwość szybszego rozwoju. Dbamy o to aby zarządzanie firmą było łatwiejsze poprzez udostępnienie każdemu z nich platformy do monitorowania przychodów oraz kosztów.

Jak w każdej firmie, czy to polskiej czy brytyjskiej do prawidłowego prowadzenia rozliczeń i księgowości niezbędne jest posiadanie profesjonalnego biura księgowego, które będzie dbało o prawidłowy i rzetelny obraz firmy. Istotne jest wybranie takiego biura, które posiada doświadczenie w prowadzeniu określonych firm, szczególnie tych które mają specyficzne wymagania.

Poszukujesz sprawdzonej księgowości?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami!

Podatki w Anglii

Prowadzenie Spółki Limited niesie ze sobą obowiązek złożenia rocznego sprawozdania finansowego, które obejmuje osiągnięte przychody, poniesione koszty i wypracowany zysk. Wysokość podatku dochodowego w Anglii wynosi 19%. W TaxAngels pomagamy w rozliczeniach podatkowych. Obsługa księgowa w TaxAngels to kompletne rozliczenie podatkowe dla spółki limited w UK, coroczne oświadczenie dotyczące dyrektorów i udziałowców firmy, a także całkowite prowadzenie kadr i rozliczanie płac. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na dopasowanie usług indywidualnie dla każdego klienta.

Księgowość spółki limited różni się znacznie od księgowości spółki prowadzonej w Polsce. Podstawową różnicą jest częstotliwość jej rozliczania. Spółka limited musi złożyć sprawozdanie finansowe raz do roku, gdzie dla porównania spółka z ograniczoną odpowiedzialnością musi być rozliczana co miesiąc. Ponadto spółka limited ma aż 9 miesięcy na przesłanie rozliczenia do HM Revenue and Customs (odpowiednik polskiego urzędu skarbowego) oraz na zapłatę ewentualnego podatku.

Kolejną różnicą jest początek roku obrotowego spółki, ponieważ w spółce limited nie jest on liczony według roku kalendarzowego, tylko od daty rejestracji spółki. Dzięki temu jest możliwość lepszej optymalizacji kosztów. Dla przykładu jeżeli spółka była zarejestrowana w czerwcu bieżącego roku, jej kolejny rok podatkowy rozpocznie się w lipcu roku następnego.

Dużym plusem prowadzenia spółki w Wielkiej Brytanii jest wyższy obowiązkowy próg rejestracji do VAT. Wynosi on obecnie 85 tys. funtów (czyli ok. 425 tys. złotych), podczas czy w Polsce jest to 200 tys. złotych.

Spółka limited oferuje wiele możliwości optymalizacji kosztów, a także rozwoju Twojej firmy. Znacznie mniejsza biurokracja i duża życzliwość brytyjskiego urzędu dla małych i średnich przedsiębiorców powoduje, że Wielka Brytania jest idealnym miejscem do prowadzenia działalności.

Tax Angels Group dzięki doświadczonej kadrze może zapewnić najwyższy poziom świadczonych usług. Twoim zadaniem jest skupienie się na rozwoju firmy, a naszym – prowadzenie jej księgowości. Nie musisz znać się na zasadach podatkowych oraz poświęcać czasu na studiowanie skomplikowanych rozliczeń. Możesz skorzystać z bieżącej obsługi księgowej, która zawsze będzie dbała o to co dla Ciebie najważniejsze.

Napisz do nas lub zostaw kontakt – oddzwonimy

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button