Blog o założeniu i prowadzeniu firmy w Wielkiej Brytanii - Tax Angels
Stawki VAT w UK
Jakie stawki VAT obowiązują w Wielkiej Brytanii?

Jakie są stawki podatku VAT GB, kto musi się zarejestrować jako płatnik tego podatku i jakie ma obowiązki? Brytyjski system podatkowy uchodzi za przejrzysty i prosty. Jego zasady docenia wielu przedsiębiorców, którzy przenieśli swoją działalność z Polski do Wielkiej Brytanii. Jak wygląda podatek VAT w UK?

making tax digital
Czym jest Making Tax Digital? MTD w pigułce

Papier jest w odwrocie, a cyfryzacja to znak naszych czasów – zmienia życie prywatne, zawodowe i biznesowe. Coraz śmielej wykorzystywana jest również przez urzędy, także skarbowe. Świetnym przykładem jest Making Tax Digital, czyli plan brytyjskiego rządu na cyfryzację rozliczeń podatkowych i eksportu rozliczeń do sieci.

firma zagranicą
Czy można mieć firmę w Polsce i zagranicą?

Czy właściciel firmy w Polsce może prowadzić działalność poza granicami kraju? Co z podatkami, ubezpieczeniem społecznym i innymi formalnościami? Sprawdźmy czego należy dopilnować i jakich zasad przestrzegać.

Etsy, eBay, Amazon
Etsy, eBay, Amazon UK, sklep internetowy – jak sprzedawać za granicę?

Zasady dotyczące sprzedaży towarów za granicę zależą m.in. od tego czy sprzedający wysyła produkty samodzielnie, czy korzysta z pomocy internetowych platform handlowych (marketplace). To ważne przede wszystkim dla osób, które chcą prowadzić e-handel z odbiorcami w Wielkiej Brytanii.

pexels-andrea-piacquadio-3784337
PAYE czyli o brytyjskim systemie Pay As You Earn

W jaki sposób płacone są w Wielkie Brytanii podatki i jak odprowadza się składki na ubezpieczenia społeczne? Sprawdzisz to w tej publikacji. Zebraliśmy w niej wszystkie ważne informacje o brytyjskim systemie płacowym PAYE.

papers-gdd407ea76_1280
Korzyści podatkowe firmy w UK w porównaniu z Polskim Ładem

Polski Ład stał się faktem. Przedsiębiorcy liczą, ile na nim stracą i zastanawiają się, jak zoptymalizować koszty prowadzenia działalności przy m.in. wyższej składce zdrowotnej. Przyjrzyjmy się podatkom płaconym przez firmy zarejestrowane w Wielkiej Brytanii i Polsce – który system jest bardziej korzystny dla prowadzących działalność gospodarczą?

Zmiany w prowadzeniu działalności
Zmiany w prowadzeniu działalności w Polsce w 2022

Niejasne i niestabilne przepisy prawa oraz drastyczny wzrost kosztów prowadzenia działalności gospodarczej – tak wygląda początek 2022 roku dla polskich przedsiębiorców. Czary goryczy dopełnia rosnąca inflacja oraz pikujące ceny gazu i energii elektrycznej.

Numer UTR
Numer UTR – czym jest i kto go potrzebuje?

Numeru UTR potrzebują osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, dyrektorzy i udziałowcy spółek LTD, którzy uzyskali przychód na terenie Wielkiej Brytanii i muszą rozliczyć się z tamtejszym urzędem skarbowym. Sprawdź, co trzeba wiedzieć o brytyjskim numerze identyfikacji podatkowej.

Sprzedaż internetowa za granicę
Sprzedaż internetowa za granicę, a wymagania i prawo

Właściciel sklepu internetowego, który sprzedał brytyjskiemu klientowi towary o łącznej wartości nieprzekraczającej 135 funtów, musi rozliczyć VAT w Wielkiej Brytanii. Na tym nie koniec obowiązków. Przypominamy, jakie formalności musi spełnić zagraniczny (w tym polski) e-przedsiębiorca, który chce wysyłać towary do UK oraz o nowych zasadach obowiązujących przy sprzedaży wysyłkowej na terenie UE.

firma w anglii
Czy firma w Anglii jest dla mnie?

Takie pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców zmęczonych częstymi zmianami prawa w Polsce i coraz bliższą reformą zwaną Polskim Ładem. Oto, co trzeba wiedzieć przed podjęciem decyzji o przeniesieniu biznesu do Wielkiej Brytanii.

Jak zoptymalizować podatki
Jak zoptymalizować podatki? Poradnik przedsiębiorcy

Każdy przedsiębiorca może legalnie optymalizować podatki, które płaci państwu. Oczywiście nie chodzi o unikanie podatków, tylko płacenie ich w wysokości wymaganej prawem. To oznacza, że właściciele firm mogą znaleźć oszczędności. Gdzie i jakie – o tym w naszym przewodniku.

Polski Ład – podatki, składka zdrowotna, założenia. Jak uniknąć nowych zmian i rosnących kosztów?

Nowy Ład, Polski Ład – rząd zmienia podatki oraz składkę zdrowotną. Dla wielu przedsiębiorców ta reforma oznacza większe koszty prowadzenia działalności. Podpowiadamy, jak można uniknąć zmian, które wejdą w życie w 2022 roku.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button