Blog o założeniu i prowadzeniu firmy w Wielkiej Brytanii - Tax Angels
Sprzedaż internetowa za granicę
Sprzedaż internetowa za granicę, a wymagania i prawo

Właściciel sklepu internetowego, który sprzedał brytyjskiemu klientowi towary o łącznej wartości nieprzekraczającej 135 funtów, musi rozliczyć VAT w Wielkiej Brytanii. Na tym nie koniec obowiązków. Przypominamy, jakie formalności musi spełnić zagraniczny (w tym polski) e-przedsiębiorca, który chce wysyłać towary do UK oraz o nowych zasadach obowiązujących przy sprzedaży wysyłkowej na terenie UE.

firma w anglii
Czy firma w Anglii jest dla mnie?

Takie pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców zmęczonych częstymi zmianami prawa w Polsce i coraz bliższą reformą zwaną Polskim Ładem. Oto, co trzeba wiedzieć przed podjęciem decyzji o przeniesieniu biznesu do Wielkiej Brytanii.

Jak zoptymalizować podatki
Jak zoptymalizować podatki? Poradnik przedsiębiorcy

Każdy przedsiębiorca może legalnie optymalizować podatki, które płaci państwu. Oczywiście nie chodzi o unikanie podatków, tylko płacenie ich w wysokości wymaganej prawem. To oznacza, że właściciele firm mogą znaleźć oszczędności. Gdzie i jakie – o tym w naszym przewodniku.

Polski Ład – podatki, składka zdrowotna, założenia. Jak uniknąć nowych zmian i rosnących kosztów?

Nowy Ład, Polski Ład – rząd zmienia podatki oraz składkę zdrowotną. Dla wielu przedsiębiorców ta reforma oznacza większe koszty prowadzenia działalności. Podpowiadamy, jak można uniknąć zmian, które wejdą w życie w 2022 roku.

podatki
Nowe podatki w Polsce w 2021 roku

Wiele nowych lub zmienionych podatków lub opłat pojawiło się w 2021 roku w Polsce. Przedstawiamy listę TOP 10 danin, które obciążają kieszenie podatników – osób fizycznych i firm.

zus
Umowy o dzieło, a ZUS – zmiany w 2021

Do niedawna umowy o dzieło były dla pracodawców jedną z najwygodniejszych i najbardziej elastycznych form rozliczania współpracowników. Jednak to się zmieniło – polski rząd doprowadził do nowelizacji przepisów dotyczących umów o dzieło oraz ZUS.

Rodzaje umów przy zatrudnianiu w UK
Rodzaje umów przy zatrudnianiu w UK

Jakie możliwości ma przedsiębiorca, który prowadzi firmę w Wielkiej Brytanii i chce zatrudnić pracownika? Do wyboru jest kilka opcji, wiele zależy od tego, czy mówimy o pracowniku na miejscu czy pracującego na odległość – zdalnie. Oto praktyczny przewodnik dla właścicieli spółek LTD.

branża kosmetyczna w UK
Spółka Limited a działanie branży kosmetycznej w UK po Brexicie

Polskie produkty pielęgnacyjne i upiększające cieszą się w Wielkiej Brytanii uznaniem i popularnością. Od początku bieżącego roku na straży brytyjskiego rynku konsumenckiego stoi jednak Brexit. Czy fakt ten stanowi skuteczne utrudnienie dla zagranicznych, w tym również polskich przedsiębiorców, którzy zajmują się dystrybucją kosmetyków na terenie UK?

wirtualne biuro
Czym jest virtual office firmy?

Koszty wynajęcie adresu dla firmy mogą przyprawić o ból głowy, ale virtual office jest dobrym lekarstwem. Wirtualne biuro to mniej wydatków i kłopotów dla osób prowadzących działalność na odległość w kraju, lub za granicą np. w Anglii. Przedstawiamy czym jest wirtualne biuro i charakterystykę virtual office, oraz na co zwrócić uwagę przed jego wynajęciem.

Przywrócenie spółki LTD
Przywrócenie spółki LTD skreślonej z rejestru Companies House

Przedsiębiorca prowadził spółkę LTD, ale z różnych powodów została ona skreślona z rejestru handlowego Companies House. Teraz sytuacja zmieniła się, są nowe możliwości biznesowe lub zachodzi konieczność odzyskania aktywów. Jak przywrócić spółkę – jakie dokumenty złożyć i ile zapłacić? Oto najważniejsze informacje.

vat oss
VAT OSS – One Stop Shop zmiany w przepisach unijnych po 1 lipca 2021.

Od 1 lipca 2021 roku obowiązuje nowa, uszczelniona procedura rozliczania podatku VAT, która rozszerzyła dotychczas znany VAT MOSS. Obecnie wprowadzony One Stop Shop (OSS) i Import One Stop Shop (IOSS) rozszerza katalog usług o sprzedaż wysyłkową towarów.

księgowość dla spółki Limited
Jak wybrać księgowość dla spółki Limited?

Pełnienie funkcji dyrektora spółki Limited to jedno, natomiast jej rzetelne prowadzenie pod kątem bieżącej księgowości to zupełnie inna sprawa. Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się jednak na skorzystanie z usług specjalistów, którzy zastąpią ich w regularnym i rzetelnym pełnieniu rachunkowych obowiązków właściciela spółki LTD. W tym miejscu rodzi się pytanie: Jak wybrać księgowość dla spółki Limited?

Call Now Button
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.