Blog - TaxAngels
+44 203 12 93 501
+48 12 333 77 01
otwieranie firmy w uk
Korzyści prowadzenia spółki LTD w Wielkiej Brytanii
Czy prowadzenie biznesu może być tańsze? Aby zoptymalizować koszty, wielu polskich przedsiębiorców przeniosło firmę do Wielkiej Brytanii. Jakie korzyści płyną z prowadzenia tam spółki LTD? Ile czasu i pieniędzy można zaoszczędzić w porównaniu do biznesu prowadzonego na terenie Polski?
podatki uk
Jak obniżyć podatek na koniec roku obrotowego?
Wraz z kończącym się rokiem często analizujemy minione wydarzenia oraz planujemy przyszłość. Każdy odpowiedzialny przedsiębiorca powinien na bieżąco oceniać swoją sytuację biznesową i wyciągać wnioski, a koniec roku jest dobrym momentem na zbiorcze podsumowanie naszych działań.
biznes w uk
Kto może założyć firmę w Wielkiej Brytanii?
Rozpoczęcie prowadzenia działalności wiąże się z koniecznością podjęcia kilku kluczowych decyzji takich jak zakres świadczonych usług, rodzaj sprzedawanych towarów, forma prawna działalności i wielu innych zależnych od rodzaju biznesu i branży, w które będziemy działać. Dzisiaj odpowiemy na pytanie nurtujące wielu Polaków rozważających założenie firmy w Wielkiej Brytanii, a mianowicie kto może taką działalność zarejestrować i w jakiej formie.
brexit
Brexit coraz bliżej – jakie zmiany czekają Polaków?
Wielu Polaków mieszka i pracuje na Wyspach. Po podjęciu decyzji o wystąpieniu Anglii z Unii Europejskiej pojawiło się wiele pytań dotyczących ich przyszłości w tym kraju. 7 listopada opublikowana została nota techniczna zawierająca informacje o zmianach, które czekają obywateli Unii Europejskiej planujących pozostać na terenie Wielkiej Brytanii po Brexicie. Czego się dowiedzieliśmy? Zapraszamy do lektury.
podatek_anglia
Certyfikat rezydencji podatkowej dla spółki limited
Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że nie przy każdej transakcji zawartej z zagranicznym kontrahentem powstaje zobowiązanie z tytułu podatku u źródła, który dotyczy jedynie ściśle określonych w przepisach podatkowych przychodów. Sprawdź  kiedy spółka limited potrzebuje certyfikatu rezydencji podatkowej.
skladki_ubezpieczeniowe_anglia
Składki na ubezpieczenie w Polsce i Wielkiej Brytanii
Zmorą wielu polskich przedsiębiorców jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dowiedz się jak wygląda opłacanie składek na ubezpieczenia w Wielkiej Brytanii i sam zdecyduj, gdzie korzystniej zarejestrować działalność gospodarczą. Jakie składki opłaca przedsiębiorca w Polsce, a jakie w Wielkiej Brytanii?
Rating: 5.0. From 3 votes.
Please wait...
Szybki kontakt!
+
Wyślij!