Blog o założeniu i prowadzeniu firmy w Wielkiej Brytanii - Tax Angels
rozliczenie podatku uk
Rozliczenie firmy w Anglii – sprawdź kiedy musisz złożyć zeznanie podatkowe w UK

Każdy, kto osiąga przychody na terenie Wielkiej Brytanii, ma obowiązek wypełnienia deklaracji podatkowej. Jednak właściciel spółki LTD musi jeszcze złożyć zeznanie roczne z dochodów spółki, a także rozliczyć zatrudnionych na terenie Wielkiej Brytanii pracowników. Kiedy i jaką deklarację powinieneś więc złożyć?

zmiany dla przedsiębiorców w UK
Najnowsze zmiany dla przedsiębiorców w UK w 2020 roku

Chociaż Wielka Brytania oficjalnie opuściła UE, to dla przedsiębiorców nie wiąże się to z drastycznymi zmianami. Do końca 2020 roku zasady współpracy międzynarodowej pozostają w niezmienionej formie. Nie oznacza to jednak, że nie wprowadzono żadnych zmian dla osób prowadzących tam swój biznes.

spółka w uk zalety
Dlaczego spółka Ltd jest odporna na lokalne ograniczenia i epidemie?

Czas pandemii jest zawsze trudnym testem dla wielu przedsiębiorców. Można jednak znaleźć rozwiązania, które sprawdzą się również w tak trudnych warunkach, jak pandemia. Do takich należy np. brytyjska spółka LTD.

Employment Allowance
Employment Allowance jako dodatek w spółce Ltd – czym jest zasiłek na zatrudnienie w UK?

Zasiłek na zatrudnienie tzw. Employment Allowance został wprowadzony w 2014 roku w celu stymulacji wzrostu gospodarczego i zachęcenia małych firm do zwiększenia liczby zatrudnionych pracowników. Kogo dotyczy ulga i kto może z niej skorzystać?

pomoc dla przedsiębiorców
Koronawirus, a rządowa pomoc dla brytyjskich przedsiębiorców – wszystko co musisz wiedzieć prowadząc firmę w Anglii

Prosperujące na terenie Wielkiej Brytanii firmy mogą liczyć na finansowe wsparcie rządu brytyjskiego. Dopłaty do wynagrodzeń, odroczenie zapłaty podatku – co jeszcze znalazło się w programie pomocy dla przedsiębiorców?

skutki brexitu
Skutki Brexitu na prowadzenie firmy w Anglii

Brytyjski minister finansów Sajid Javid obwieścił iż Wielka Brytania nie będzie się dostosowywać do reguł i zasad Unii Europejskiej, również pod względem polityki celnej. Jak Brexit wpłynie na prowadzenie firmy w Anglii? Jakie dla przedsiębiorcóebędą skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?

egzekucje komornicze wielka brytania
Zagraniczna spółka LTD, a komornik w Polsce.

Egzekucje komornicze mają dla Polaków zdecydowanie bardzo pejoratywny wydźwięk. W przypadku długów komornik potrafi zabrać ostatnią parę butów, nawet jeśli dłużnik wykazuje szczerą chęć polubownego zwrócenia należności. Jak to wygląda w Anglii i co grozi dłużnikowi, posiadającemu konto i długi w Polsce?

komandytowa i ltd
Spółka LTD, a spółka komandytowa

Rozwój i podejmowanie różnych inicjatyw gospodarczych, wymusza na przedsiębiorcach szukania również intratnych form prowadzenia działalności. Dlatego często dobrym rozwiązaniem jest spółka komandytowa, w której stroną może być również brytyjska spółka LTD.

brexit-3873554_1280
Brexit – co to jest okres przejściowy w 2020 roku?

31 stycznia 2020 roku Wielka Brytania przestanie być członkiem Unii Europejskiej. Od dnia następnego zacznie obowiązywać Umowa o wystąpieniu. W jej relacjach z UE nastąpi umowny Brexit. Czym jest umowny Brexit i na czym będzie polegał?

Gdzie założyć firmę
Firma za granicą – gdzie założyć firmę?

Prowadzenie firmy jest ekscytujące, ale często wiąże się z wieloma problemami. Biurokracja, wysokie podatki, niesprzyjające i skomplikowane prawo oraz wysokie obciążenia fiskalne to najczęstsze powody zakładania firmy za granicą. Gdzie warunki dla biznesu są obecnie najbardziej sprzyjające? W podjęciu decyzji pomóc może raport Doing Business.

firma w uk 2020
Zmiany dla przedsiębiorców w UK w 2020 roku

Rozpoczynający się 2020 rok może być jeszcze korzystniejszy dla przedsiębiorców, zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii. Co ma bowiem jeszcze bardziej przyciągać inwestorów na wyspy, to niższy podatek CIT i w dalszym ciągu bardzo wysoka kwota wolna od podatku.

kwota wolna od podatku
Kwota wolna od podatku w Polsce i Wielkiej Brytanii

Aż do 8000 złotych wzrosła w 2018 roku wolna kwota od podatku w Polsce? Teoretycznie tak, praktycznie jednak im wyższy próg dochodowy przekraczasz, tym z niższej wolnej kwoty od podatku skorzystasz. Zupełnie inaczej wygląda to np. w Wielkiej Brytanii. Ile podatku odprowadzisz w Polsce, a ile w Wielkiej Brytanii?

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Call Now Button