Blog o założeniu i prowadzeniu firmy w Wielkiej Brytanii - Tax Angels
Board Meeting i General Meeting
Czym są Board Meeting i General Meeting w spółce LTD?

Mimo tego, że spółkę Limited może zarejestrować jedna osoba, czasem ta forma prawna ma więcej niż jednego dyrektora, a także kilku udziałowców. To właśnie te osoby będą uczestnikami wszystkich zebrań zarządu i organizowanych spotkań, dlatego też osoby decyzyjne powinny zdawać sobie sprawę z tego, czym jest Board Meeting i General Meeting w spółce LTD.

CPNP i OPSS w UK
CPNP i OPSS w UK – Brexit a notyfikacja kosmetyków w UK

Wiele pytań w związku z Brexitem obecnie zadaje sobie branża kosmetyczna, a szczególnie mniejsi producenci kosmetyków naturalnych. Ich dylematy dotyczą przede wszystkim perspektywy sprzedaży kosmetyków przez polskie firmy w UK. Czy w ogóle istnieje taka możliwość? Oczywiście, a wszystko to za sprawą spółki LTD.

brexit_2021
Prowadzenie firmy w Wielkiej Brytanii po Brexicie, wymiana towarów i wizy w UK od 2021 roku

Wiele osób prowadzących działalność na Wyspach Brytyjskich zadaje sobie pytanie, czy Brexit nie przyczyni się do sensowności takiego rozwiązania. Część biznesmenów z pewnością rozważa nawet przeniesienie firmy do innego kraju, na przykład z obawy przed większymi kosztami transferu towarów. Jak naprawdę będzie wyglądało prowadzenie firmy w Wielkiej Brytanii po Brexicie?

ulga abolicyjna
Ulga abolicyjna i jej ograniczenie – jak w praktyce zniesienie ulgi abolicyjnej może wpłynąć na spółki Ltd i zagraniczne dochody?

W ostatnim czasie sporo zamieszania w środowiskach biznesowych, których przedsiębiorstwa bazują na działalnościach zagranicznych wprowadziła wiadomość Ministerstwa Finansów o zniesieniu ulgi abolicyjnej wraz z początkiem 2021 roku. Do dzisiaj nie milkną głosy oburzenia i wyrazy obawy związane z możliwością ponoszenia kolejnych kosztów związanych z dodatkowym podatkiem w Polsce. Jak wygląda zniesienia ulgi abolicyjnej w praktyce?

jak zostać w uk po brexicie
Jak zostać w UK po Brexicie?

Rządy Zjednoczonego Królestwa oraz główne organy, a także inne instytucje Unii Europejskiej opracowały jednak pewne rozwiązania, które pozwolą osobom niebędącym brytyjskimi obywatelami na dalsze legalne przebywanie i realizowanie obowiązków zawodowych w UK. Jakie są to rozwiązania i o dopełnieniu jakich formalności należy pamiętać w momencie upływu okresu przejściowego?

samozatrudnienie
Rozliczenie działalności w UK. Czym jest Self-Assessment i kogo obowiązuje?

Oczywistym faktem jest, że, aby w ogóle móc rozmawiać o rozliczeniu działalności w UK, najpierw trzeba ją posiadać. O tyle, o ile na naszej stronie znajduje się wiele wyczerpujących informacji na temat prowadzenia i realizowania czynności księgowych dotyczących spółki LTD, o tyle w tym miejscu warto na chwilę pochylić się nad zagadnieniem brytyjskiego samozatrudnienia.

dyrektor spółki LTD
Błędy dyrektora spółki LTD

Pełnienie funkcji dyrektora spółki LTD, w porównaniu ze sprawowaniem pieczy nad polskim odpowiednikiem tej formy działalności gospodarczej, nie jest specjalnie stresującym zadaniem. Chociaż struktura angielskiej działalności jest dość przystępna, to nawet w tej materii można popełnić rażące uchybienia.

przenoszenie firmy do anglii
“Chcę przenieść i zarejestrować firmę w Anglii”

Generacja dużych kosztów, pilnowanie kwestii podatkowych, uciążliwa biurokracja, zdecydowanie mało przystępne przepisy – to pierwsze wnioski Polaków (i nie tylko), którzy mają w planach rejestrację i prowadzenie firmy w swoim ojczystym kraju. Wyżej wymienione utrudnienia są głównym bodźcem do szukania bardziej intratnej alternatywy. Okazać się nią może rejestracja firmy w Anglii. Jak przenieść lub zarejestrować spółkę Limited na terenie Wielkiej Brytanii?

lockdown
Lockdown w górę, czyli brytyjski sposób na pomoc w koronawirusowym kryzysie

Blokada wielu sektorów biznesowych skutecznie osłabiła miliony przedsiębiorstw, jednak najbardziej ucierpiały działalności stricte usługowe – branża beauty, handel, gastronomia. Wszystkie państwa starają się wesprzeć wyżej wymienione obszary, tworząc programy finansowe, których głównym celem jest przywrócenie wcześniejszego rytmu gospodarczego.

inkubator przedsiębiorczości
Spółka ltd czy Inkubator? – Czym inkubator przedsiębiorczości różni się od własnej firmy?

Założenie własnej firmy to przełomowy moment w życiu każdego przedsiębiorcy. Ostatnio coraz popularniejszym sposobem na rozwój własnego biznesu stały się inkubatory przedsiębiorczości. Czym są i jakie występują różnice od dobrze już znanych spółek, oraz czy warto rozważać taki start na początku własnej firmy?

niższe podatki kraje
Które kraje oferują niższe podatki dla przedsiębiorców?

Coraz więcej obecnych lub przyszłych właścicieli firm decyduje się na rejestrację spółki poza granicami kraju. Najbardziej zachęcającym do tego kroku powodem może być zmniejszenie obciążeń fiskalnych. Jakie są inne zalety rejestracji spółki za granicą i które kraje cieszą się największą popularnością w tej kwestii?

Spółka LTD, a Sp. z o.o.
Spółka LTD, a Sp. z o.o. – różnice i podobieństwa

Jakie korzyści zapewni Ci zarejestrowanie spółki LTD na terenie Wielkiej Brytanii, a kiedy lepszym rozwiązaniem będzie wybór spółki z o.o.? Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Call Now Button
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.