Blog o założeniu i prowadzeniu firmy w Wielkiej Brytanii - Tax Angels
firma w anglii korzyści
Firma w Anglii czy w Polsce?

Podejmij pracę na swój rachunek i zostań swoim szefem! Samodzielnie decyduj o zakresie wykonywanych obowiązków i godzinach pracy! Wszystko to zapewni Ci założenie firmy, a dzięki zastosowaniu optymalizacji podatkowej i rozważeniu opcji zarejestrowania działalności za granicą możesz sporo zaoszczędzić – sprawdź ile!

firma w szkocji
Zakładanie firmy w Szkocji

Ogromna biurokracja, duża ilość obciążeń fiskalnych i niepewna sytuacja polityczno-ekonomiczna naszego kraju, nie sprzyja rozwojowi biznesu. Dlatego coraz więcej osób przenosi swoją działalność za granicę. Nadchodzący Brexit sprawia, że Szkocja jawi się, jako najbardziej przyjazne miejsce do prowadzenia firmy.

exit tax
Exit Tax, podatek od wyprowadzki – szczegóły z komentarzem

Nowy podatek tzw. Exit taxation wzbudza ostatnimi czasy sporo pytań, a sam w swojej zapowiedzianej formie nie jedną kontrowersję. Podatek nie jest niczym nowym, gdyż od wielu lat funkcjonuje w innych krajach Unii Europejskiej, która nakłada na kraje członkowskie obowiązek uszczelnienia swoich systemów podatkowych.

Exit tax
Exit tax – zasady i obawy nowego podatku w Polsce

Dyrektywa Rady Unii Europejskiej zobowiązuje Polskę do wprowadzenia tzw. Exit Tax, czyli przepisów przeciwdziałającym unikaniu opodatkowania. Nowy podatek według unijnej dyrektywy ma zostać wprowadzony do końca 2019 roku. Kogo będzie dotyczył podatek wyjścia i jak będzie się on kształtował?

self employment czy spółka limited
Różnice między spółką limited, a self employment

Bardzo wiele osób zgłasza się do nas z zapytaniem – jaka forma prowadzenia w Wielkiej Brytanii będzie dla nich najkorzystniejsza – spółka limited czy może self-employed?
W poniższym artykule omówimy każdy z nich, a także przytoczymy wady i zalety obu rozwiązań.

emerytura
Brytyjska emerytura – komu przysługuje?

Osoby pracujące w Wielkiej Brytanii lub planujące prowadzić tam działalność gospodarczą, z pewnością interesuje, jakie warunki muszą spełnić, by uzyskać angielską emeryturę. Pojawiają się obawy, czy Brexit nie zmieni nabytych uprawnień? Jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać brytyjską emeryturę?

raj podatkowy
Czym jest raj podatkowy?

Każdy przedsiębiorca podejmuje starania mające na celu zminimalizowanie zobowiązań podatkowych. Niektórzy z nich w poszukiwaniu optymalizacji, przenoszą swoją działalność do raju podatkowego. Czy jest to legalne i jakie ryzyko z sobą pociąga? Czym są raje podatkowe?

konto bankowe dla LTD
Konto bankowe w spółce Limited

Polacy rejestrując firmę za granicą nie zawsze chcą zakładać konto bankowe w zagranicznych bankach. Wynika to z większego poczucia bezpieczeństwa oraz przekonania, że w każdej chwili mogą dokonać dowolnych operacji finansowych.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!