Blog o założeniu i prowadzeniu firmy w Wielkiej Brytanii - Tax Angels
Spółka LTD, a Sp. z o.o.
Spółka LTD, a Sp. z o.o. – różnice i podobieństwa

Jakie korzyści zapewni Ci zarejestrowanie spółki LTD na terenie Wielkiej Brytanii, a kiedy lepszym rozwiązaniem będzie wybór spółki z o.o.? Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

rozliczenie podatku uk
Rozliczenie firmy w Anglii – sprawdź kiedy musisz złożyć zeznanie podatkowe w UK

Każdy, kto osiąga przychody na terenie Wielkiej Brytanii, ma obowiązek wypełnienia deklaracji podatkowej. Jednak właściciel spółki LTD musi jeszcze złożyć zeznanie roczne z dochodów spółki, a także rozliczyć zatrudnionych na terenie Wielkiej Brytanii pracowników. Kiedy i jaką deklarację powinieneś więc złożyć?

zmiany dla przedsiębiorców w UK
Najnowsze zmiany dla przedsiębiorców w UK w 2020 roku

Chociaż Wielka Brytania oficjalnie opuściła UE, to dla przedsiębiorców nie wiąże się to z drastycznymi zmianami. Do końca 2020 roku zasady współpracy międzynarodowej pozostają w niezmienionej formie. Nie oznacza to jednak, że nie wprowadzono żadnych zmian dla osób prowadzących tam swój biznes.

spółka w uk zalety
Dlaczego spółka Ltd jest odporna na lokalne ograniczenia i epidemie?

Czas pandemii jest zawsze trudnym testem dla wielu przedsiębiorców. Można jednak znaleźć rozwiązania, które sprawdzą się również w tak trudnych warunkach, jak pandemia. Do takich należy np. brytyjska spółka LTD.

Employment Allowance
Employment Allowance jako dodatek w spółce Ltd – czym jest zasiłek na zatrudnienie w UK?

Zasiłek na zatrudnienie tzw. Employment Allowance został wprowadzony w 2014 roku w celu stymulacji wzrostu gospodarczego i zachęcenia małych firm do zwiększenia liczby zatrudnionych pracowników. Kogo dotyczy ulga i kto może z niej skorzystać?

pomoc dla przedsiębiorców
Koronawirus, a rządowa pomoc dla brytyjskich przedsiębiorców – wszystko co musisz wiedzieć prowadząc firmę w Anglii

Prosperujące na terenie Wielkiej Brytanii firmy mogą liczyć na finansowe wsparcie rządu brytyjskiego. Dopłaty do wynagrodzeń, odroczenie zapłaty podatku – co jeszcze znalazło się w programie pomocy dla przedsiębiorców?

skutki brexitu
Skutki Brexitu na prowadzenie firmy w Anglii

Brytyjski minister finansów Sajid Javid obwieścił iż Wielka Brytania nie będzie się dostosowywać do reguł i zasad Unii Europejskiej, również pod względem polityki celnej. Jak Brexit wpłynie na prowadzenie firmy w Anglii? Jakie dla przedsiębiorcóebędą skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?

egzekucje komornicze wielka brytania
Zagraniczna spółka LTD, a komornik w Polsce.

Egzekucje komornicze mają dla Polaków zdecydowanie bardzo pejoratywny wydźwięk. W przypadku długów komornik potrafi zabrać ostatnią parę butów, nawet jeśli dłużnik wykazuje szczerą chęć polubownego zwrócenia należności. Jak to wygląda w Anglii i co grozi dłużnikowi, posiadającemu konto i długi w Polsce?

komandytowa i ltd
Spółka LTD, a spółka komandytowa

Rozwój i podejmowanie różnych inicjatyw gospodarczych, wymusza na przedsiębiorcach szukania również intratnych form prowadzenia działalności. Dlatego często dobrym rozwiązaniem jest spółka komandytowa, w której stroną może być również brytyjska spółka LTD.

brexit-3873554_1280
Brexit – co to jest okres przejściowy w 2020 roku?

31 stycznia 2020 roku Wielka Brytania przestanie być członkiem Unii Europejskiej. Od dnia następnego zacznie obowiązywać Umowa o wystąpieniu. W jej relacjach z UE nastąpi umowny Brexit. Czym jest umowny Brexit i na czym będzie polegał?

Gdzie założyć firmę
Firma za granicą – gdzie założyć firmę?

Prowadzenie firmy jest ekscytujące, ale często wiąże się z wieloma problemami. Biurokracja, wysokie podatki, niesprzyjające i skomplikowane prawo oraz wysokie obciążenia fiskalne to najczęstsze powody zakładania firmy za granicą. Gdzie warunki dla biznesu są obecnie najbardziej sprzyjające? W podjęciu decyzji pomóc może raport Doing Business.

firma w uk 2020
Zmiany dla przedsiębiorców w UK w 2020 roku

Rozpoczynający się 2020 rok może być jeszcze korzystniejszy dla przedsiębiorców, zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii. Co ma bowiem jeszcze bardziej przyciągać inwestorów na wyspy, to niższy podatek CIT i w dalszym ciągu bardzo wysoka kwota wolna od podatku.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Call Now Button
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.