faktura od spółki Limited
Jak powinna wyglądać faktura od spółki Limited?

Prowadzenie brytyjskich podmiotów gospodarczych można nazwać maksymalnie uproszczoną. Wystawianie faktur przez spółki LTD nie stanowi w tym kontekście żadnego wyjątku. Ale choć to nieskomplikowane dokumenty, wymagają oczywiście zachowania właściwej formy i umieszczenia na nich odpowiednich informacji. Wszystkie istotne szczegóły zebraliśmy poniżej. Przeczytaj i pozbądź się wszelkich wątpliwości dotyczących tego, jak powinna wyglądać faktura od spółki Limited.

nowelizacja ustawy o VAT
Nowelizacja ustawy o VAT – zamieszanie wokół e-faktur

Najświeższa nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług budzi wiele wątpliwości. W artykule przeczytasz o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących nowelizacji ustawy o VAT — w szczególności o nowym systemie fakturowania, a także dowiesz się, czy w odpowiedzi na nowe przepisy, warto byś otworzył działalność w Wielkiej Brytanii, będąc nadal rezydentem Polski.

paszport
Jak legalnie pracować w UK po Brexicie?

Każdy Polak, którego pobyt nie jest w tej chwili zalegalizowany w Wielkiej Brytanii, ze względu na Brexit będzie musiał podjąć nieco więcej kroków, by wyjechać do Anglii, Walii, Szkocji czy Irlandii Północnej i pracować tam w pełni legalnie. Zjednoczone Królestwo to wciąż popularny wśród naszych rodaków kierunek – ze swojej strony podpowiadamy, z jakimi formalnościami wiąże się taki wyjazd i jak legalnie pracować w UK po Brexicie

firma w anglii
Czy konieczne jest rejestrowanie firmy w Anglii od nowa czy można przenieść istniejącą firmę z Polski?

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań dotyczących przeniesienia firmy do Wielkiej Brytanii jest zagadnienie dotyczące istniejącej już firmy. Co zrobić, gdy w Polsce przedsiębiorstwo ma już wyrobioną markę – czy nazwa może być taka sama? A co z innymi aspektami, związanymi z formą prawną? Poniżej opisujemy wyczerpujące odpowiedzi!

dokumenty do przeniesienia firmy do Anglii
Jakie dokumenty są potrzebne do przeniesienia firmy do Anglii?

Przeniesienie firmy do Anglii to decyzja, którą rozpatruje coraz więcej przedsiębiorców w Polsce. Przejrzysty system podatkowy oraz pozytywne nastawienie brytyjskiej administracji sprawia, że ten wybór staje się coraz łatwiejszy. Przekonaj się, jakie warunki musisz spełnić, aby przenieść swoje przedsiębiorstwo do Anglii a także, jakie dokumenty okażą się tu niezbędne.

firma w anglii
Jesteś freelancerem? Wybierz firmę w Anglii?

Paradoksem pandemii COVID-19 na świecie jest to, że poza licznymi negatywnymi aspektami, można w niej znaleźć również kilka istotnych plusów. Jednym z nich jest niesamowity wręcz rozwój popularności pracy zdalnej, którą wcześniej w krajach takich jak Polska, traktowano nieco pobłażliwie. Freelancerzy oraz osoby wykonujące swoje obowiązki zawodowe we własnych domach nie odczuły tak skutków lockdownów jak przedstawiciele innych branż.

kary podatkowe
Spółka LTD — jakie są kary za brak rozliczenia w terminie?

Dobra komunikacja z fiskusem i rzetelnie wypełnione oraz złożone terminowo zeznania podatkowe to podstawa, by uniknąć kar, które na przedsiębiorców może nałożyć HMRC (Her Majesty’s Revenue & Customs) – urząd skarbowy i celny Jej Królewskiej Mości. Poniżej przeczytasz jakie konsekwencje finansowe niosą za sobą niedopełnione w odpowiednim czasie obowiązki skarbowe i czy da się uniknąć ewentualnej kary.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button