Tax Angels
Dlaczego w Anglii jest tak dużo polskich firm?

Na założenie firmy w Anglii decyduje się coraz większa liczba Polaków. Z jednej strony taki ruch przynosi wiele korzyści biznesowych, takich jak rozwój, oszczędności czy większa rozpoznawalność przedsiębiorstwa, a z drugiej – polscy przedsiębiorcy mają już dość niesprzyjającego biznesom środowiska. Przede wszystkim jednak, właściciele firm wybierają ten właśnie kierunek, bo… mogą. Założenie działalności w Wielkiej Brytanii jest proste, a na rynku znajdziemy wiele biur księgowych, które przeprowadzą przez cały proces tanio, szybko i profesjonalnie.

zmiany w przepisach podatkowych
Wiosna 2024 – zmiany w przepisach podatkowych w Wielkiej Brytanii

Na przedsiębiorców, którzy prowadzą biznesy zarejestrowane w Wielkiej Brytanii, czeka kilka zmian, które rozpoczną się już w drugim kwartale 2024 roku, a o których mogli dowiedzieć się m.in. z ostatniego przemówienia ministra finansów Jeremiego Hunta. Zapowiadane reformy mają jeszcze bardziej upraszczać system podatkowy Zjednoczonego Królestwa, a jednocześnie wspierać rozwój kraju. Przyjrzyjmy się wspólnie najważniejszym modyfikacjom.

firma w anglii
Zmiany dla polskich przedsiębiorców w 2024 roku

W prowadzeniu biznesu w Polsce jedyną stałą jest… zmiana. W 2024 roku przedsiębiorców z działalnością gospodarczą zarejestrowaną w Polsce czeka ich całkiem sporo w związku z licznymi zmianami przepisów. Właściciele firm nie są pozytywnie nastawieni do wielu z nich i dlatego decydują się na przeniesienie spółki do Anglii czy innego kraju.

Dyrektor i Sekretarz spółki ltd
Zarząd spółki LTD w Wielkiej Brytanii: Dyrektor i Sekretarz

W zarządzie spółki LTD może zasiadać niemal każdy – przepisy w Wielkiej Brytanii są pod tym względem niezwykle elastyczne. Dodatkowo funkcja sekretarza jest w UK wyłącznie opcjonalna. Od większości reguł są jednak wyjątki. Opisujemy je w poniższym tekście razem ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. Przeczytaj, by wiedzieć, kto może zostać dyrektorem takiego podmiotu, jakie są jego obowiązki i dlaczego wybór odpowiedniego biura księgowego ma kluczowe znaczenie dla osoby pełniącej tę funkcję.

faktura od spółki Limited
Jak powinna wyglądać faktura od spółki Limited?

Prowadzenie brytyjskich podmiotów gospodarczych można nazwać maksymalnie uproszczoną. Wystawianie faktur przez spółki LTD nie stanowi w tym kontekście żadnego wyjątku. Ale choć to nieskomplikowane dokumenty, wymagają oczywiście zachowania właściwej formy i umieszczenia na nich odpowiednich informacji. Wszystkie istotne szczegóły zebraliśmy poniżej. Przeczytaj i pozbądź się wszelkich wątpliwości dotyczących tego, jak powinna wyglądać faktura od spółki Limited.

nowelizacja ustawy o VAT
Nowelizacja ustawy o VAT – zamieszanie wokół e-faktur

Najświeższa nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług budzi wiele wątpliwości. W artykule przeczytasz o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących nowelizacji ustawy o VAT — w szczególności o nowym systemie fakturowania, a także dowiesz się, czy w odpowiedzi na nowe przepisy, warto byś otworzył działalność w Wielkiej Brytanii, będąc nadal rezydentem Polski.

kody towarowe – commodity codes
Czym są kody towarowe – commodity codes? Do czego są potrzebne?

By wyliczyć odpowiednie kwoty należności z tytułu podatku celnego oraz podatku od towarów i usług, potrzebujesz poprawnych kodów towarowych, czyli commodity codes. Pozwalają one na jednoznaczne zidentyfikowanie produktów i pełnią kluczową rolę w światowej sieci handlowej. Poniżej poznasz wszystkie istotne szczegóły na ich temat.

Firma spedycyjna w Anglii
Firma spedycyjna w Anglii? Dlaczego nie!

Korzystne regulacje prawne (szczególnie podatkowe), łatwość zakładania działalności (nawet w 24godziny i to całkowicie online) i dostęp do międzynarodowych rynków – to tylko kilka korzyści, które mogą się z tym wiązać. Ale czy to opcja również dla Twojego biznesu? Sprawdź.

paszport
Jak legalnie pracować w UK po Brexicie?

Każdy Polak, którego pobyt nie jest w tej chwili zalegalizowany w Wielkiej Brytanii, ze względu na Brexit będzie musiał podjąć nieco więcej kroków, by wyjechać do Anglii, Walii, Szkocji czy Irlandii Północnej i pracować tam w pełni legalnie. Zjednoczone Królestwo to wciąż popularny wśród naszych rodaków kierunek – ze swojej strony podpowiadamy, z jakimi formalnościami wiąże się taki wyjazd i jak legalnie pracować w UK po Brexicie

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button