skutki brexitu
Skutki Brexitu na prowadzenie firmy w Anglii

Brytyjski minister finansów Sajid Javid obwieścił iż Wielka Brytania nie będzie się dostosowywać do reguł i zasad Unii Europejskiej, również pod względem polityki celnej. Jak Brexit wpłynie na prowadzenie firmy w Anglii? Jakie dla przedsiębiorcóebędą skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?

egzekucje komornicze wielka brytania
Zagraniczna spółka LTD, a komornik w Polsce.

Egzekucje komornicze mają dla Polaków zdecydowanie bardzo pejoratywny wydźwięk. W przypadku długów komornik potrafi zabrać ostatnią parę butów, nawet jeśli dłużnik wykazuje szczerą chęć polubownego zwrócenia należności. Jak to wygląda w Anglii i co grozi dłużnikowi, posiadającemu konto i długi w Polsce?

komandytowa i ltd
Spółka LTD, a spółka komandytowa

Rozwój i podejmowanie różnych inicjatyw gospodarczych, wymusza na przedsiębiorcach szukania również intratnych form prowadzenia działalności. Dlatego często dobrym rozwiązaniem jest spółka komandytowa, w której stroną może być również brytyjska spółka LTD.

brexit-3873554_1280
Brexit – co to jest okres przejściowy w 2020 roku?

31 stycznia 2020 roku Wielka Brytania przestanie być członkiem Unii Europejskiej. Od dnia następnego zacznie obowiązywać Umowa o wystąpieniu. W jej relacjach z UE nastąpi umowny Brexit. Czym jest umowny Brexit i na czym będzie polegał?

Gdzie założyć firmę
Firma za granicą – gdzie założyć firmę?

Prowadzenie firmy jest ekscytujące, ale często wiąże się z wieloma problemami. Biurokracja, wysokie podatki, niesprzyjające i skomplikowane prawo oraz wysokie obciążenia fiskalne to najczęstsze powody zakładania firmy za granicą. Gdzie warunki dla biznesu są obecnie najbardziej sprzyjające? W podjęciu decyzji pomóc może raport Doing Business.

firma w uk 2020
Zmiany dla przedsiębiorców w UK w 2020 roku

Rozpoczynający się 2020 rok może być jeszcze korzystniejszy dla przedsiębiorców, zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii. Co ma bowiem jeszcze bardziej przyciągać inwestorów na wyspy, to niższy podatek CIT i w dalszym ciągu bardzo wysoka kwota wolna od podatku.

kwota wolna od podatku
Kwota wolna od podatku w Polsce i Wielkiej Brytanii

Aż do 8000 złotych wzrosła w 2018 roku wolna kwota od podatku w Polsce? Teoretycznie tak, praktycznie jednak im wyższy próg dochodowy przekraczasz, tym z niższej wolnej kwoty od podatku skorzystasz. Zupełnie inaczej wygląda to np. w Wielkiej Brytanii. Ile podatku odprowadzisz w Polsce, a ile w Wielkiej Brytanii?

spółka ltd zalety
Zalety spółki limited – 6 powodów, dla których warto ją założyć.

Ścieżka kariery jako osoba zatrudniona może być częściej wybieraną drogą dla wielu osób chcących prowadzić własny biznes, ale istnieją wyraźne korzyści, które można uzyskać wybierając formę działalności jako spółka limited w Wielkiej Brytanii.

składki zus
Zniesienie limitu składek na ZUS w Polsce 2019

Zniesienie limitu składek na ZUS w Polsce 2019. Brak limitu 30- krotności składek. Wiele osób szuka rozwiązania problemu – i go nie znajduje. Pomysł o zniesieniu w Polsce 30-krotności limitu składek ZUS pojawiał się w ostatnim czasie już kilkakrotnie. Za każdym razem budzi głośny sprzeciw nie tylko przedsiębiorców, ale również ekonomistów. Dlaczego więc wraca uparcie jak bumerang? Warto się nad tym zastanowić.

pożyczka dyrektorska
Czym jest i na czym polega pożyczka dyrektorska w spółce Ltd?

Wiele początkujących przedsiębiorców otwierających swoją pierwszą spółkę limited nie wie dokładnie, kiedy zacznie zarabiać. Niewielu jest szczęśliwców, którzy w momencie rejestracji spółki są już w trakcie negocjacji kontraktu ze swoim pierwszym poważnym klientem.

składki zus
Składki ZUS uzależnione od dochodu – ulga, czy dodatkowy koszt dla przedsiębiorców?

Uzależnienie wysokości składek ZUS od osiąganych dochodów to pomysł, który na pierwszy rzut oka wydaje się niezwykle korzystny. Po głębszym zastanowieniu okazuje się jednak, że może się on stać gwoździem do trumny dla wielu osób prowadzących własny biznes. Co to oznacza w praktyce?

ksiegowość w spółce
Dlaczego posiadanie bieżącej księgowości w spółce Ltd jest ważne?

W Wielkiej Brytanii, inaczej niż w Polsce – nie ma konieczności prowadzenia comiesięcznych rozliczeń z urzędem skarbowym. Spółka limited w UK ma obowiązek rozliczyć się po zakończonym roku obrotowym i ma na to aż 9 miesięcy. Trochę inaczej wygląda sytuacja spółek, które są zarejestrowane do VAT-u w Wielkiej Brytanii – wtedy rozliczenia (deklaracje VAT) należy wysyłać według wybranego schematu rozliczeń. Najczęściej są to rozliczenia kwartalne.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Call Now Button