Spółka LTD (Limited) to popularna forma działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii. Likwidacja lub wykreślenie jej z rejestru może nastąpić z powodu niewypłacalności, zaniedbań formalnych lub decyzji właścicieli. Odzyskanie takiej spółki może natomiast być korzystne, ponieważ pozwala nie tylko na wznowienie działalności, ale także odzyskanie majątku lub ochronę praw jej udziałowców. Poniżej przygotowaliśmy kompleksowy przewodnik po przywracaniu spółki LTD do rejestru Companies House.
Confirmation Statement (dawniej Annual Return) jest to sprawozdanie, które należy wykonać co najmniej raz w roku. Każda firma, w tym dyrektor spółki LTD, musi złożyć do Companies House oświadczenie, w którym potwierdzi, że informacje, które posiada urząd są aktualne. Confirmation Statement powinno zawierać wszystkie zmiany jakie wystąpiły w ciągu roku w spółce. Jest to także dobra okazja do wprowadzenia aktualizacji, tj. zmiany w udziałach spółki, dodanie dyrektora, zmiana adresu firmy.
Prawidłowa księgowość jest kluczowa dla sukcesu zarówno spółek LTD, jak i osób samozatrudnionych (self-employed) w Wielkiej Brytanii. W artykule omówimy najczęstsze błędy księgowe oraz przedstawimy praktyczne porady, jak ich uniknąć, aby Twoja firma działała zgodnie z przepisami i bez niepotrzebnych obciążeń.
Wybierasz się w przyszłym roku do Wielkiej Brytanii? Będziesz potrzebował specjalnego zezwolenia, żeby przekroczyć granicę. Nowy system elektronicznej autoryzacji podróży do UK wchodzi w życie w kwietniu 2025 roku. Jednak nie każdy ma obowiązek zapłacić 10 funtów i złożyć wniosek o pozwolenie na wjazd.
Stopy procentowe, wzrost gospodarczy, sytuacja polityczna wewnątrz Wielkiej Brytanii, wydarzenia geopolityczne i światowe trendy makroekonomiczne – to najważniejsze czynniki, wpływające na kurs funta szterlinga (GBP). Jak poruszać się w tak skomplikowanej rzeczywistości i czego możemy się spodziewać w ostatnich tygodniach 2024 roku i w 2025 r.?
Planujesz założyć spółkę LTD w Wielkiej Brytanii lub jesteś jej wspólnikiem i zastanawiasz się, kto odpowiada za ewentualne długi firmy? Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa, zwłaszcza jeśli zależy Ci na ochronie swojego prywatnego majątku.
Ścieżka kariery jako osoba zatrudniona może być częściej wybieraną drogą dla wielu osób chcących prowadzić własny biznes, ale istnieją wyraźne korzyści, które można uzyskać wybierając formę działalności jako spółka limited w Wielkiej Brytanii.
Jesteś dyrektorem spółki LTD i wykorzystujesz samochód prywatny do celów służbowych? Nie wiesz czy takie wydatki można uznać za koszt prowadzonej działalności? Masz pytania dotyczące możliwości odliczenia kosztów wynikających z eksploatacji prywatnego pojazdu? Ten artykuł powstał właśnie dla Ciebie!
Bardzo wiele osób zgłasza się do nas z zapytaniem – jaka forma prowadzenia w Wielkiej Brytanii będzie dla nich najkorzystniejsza – spółka limited czy może self-employed?
W poniższym artykule omówimy każdy z nich, a także przytoczymy wady i zalety obu rozwiązań.
Podobne Wpisy: Czym jest raj podatkowy? Firma w Anglii – działalności, które można przenieść do Wielkiej Brytanii. Korzyści prowadzenia spółki…
Dla wielu polskich przedsiębiorców wysoki obrót wcale nie jest równoznaczny z wysokim zyskiem. Dlatego nic dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z bardziej przyjaznego traktowania przedsiębiorców za granicą – np. w Wielkiej Brytanii. Słowem kluczem jest tutaj spółka LTD.
Przeniesienie działalności za granicę często oznacza dodatkowe możliwości rozwoju i otwartość na nowe rynki. Jednym z popularnych kierunków takiej ekspansji jest Anglia. W artykule przyglądamy się procesowi rozszerzania działalności handlowej firmy produkcyjnej z Polski do Anglii, analizując zarówno wyzwania, jak i korzyści płynące z takiego ruchu.
Aż do 8000 złotych wzrosła w 2018 roku wolna kwota od podatku w Polsce? Teoretycznie tak, praktycznie jednak im wyższy próg dochodowy przekraczasz, tym z niższej wolnej kwoty od podatku skorzystasz. Zupełnie inaczej wygląda to np. w Wielkiej Brytanii. Ile podatku odprowadzisz w Polsce, a ile w Wielkiej Brytanii?
Dzień Wolności Podatkowej (DWP) to symboliczna data, która pokazuje moment, od którego przestajemy pracować na rzecz państwa, a zaczynamy zarabiać na siebie. W praktyce oznacza to dzień, w którym suma wszystkich podatków zapłaconych przez obywateli jest równa dochodowi, jaki wypracowali do tego momentu w roku.
W artykule przeanalizujemy, czym dokładnie charakteryzują się spółki LTD i LLP, jakie są ich podobieństwa oraz różnice, a także podpowiemy, kiedy każda z tych form może być najlepszym wyborem w zależności od specyfiki działalności.