ZAKŁADANIE FIRMY W ANGLII

flaga-uk

Założenie firmy w Anglii jest korzystnym rozwiązaniem dla polskich przedsiębiorców. Proces rejestracji spółki jeszcze nigdy nie był taki prosty – w TaxAngels oferujemy zakładanie firmy na terenie UK. Spółka Limited posiada osobowość prawną i jest odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Rejestracja spółki limited w Wielkiej Brytanii trwa niespełna 48 godzin. Najczęściej do założenia spółki wystarcza 24h. Po rejestracji otrzymasz od nas komplet dokumentów założycielskich w formie elektronicznej oraz papierowej. Założenie i prowadzenie firmy w Anglii jest o wiele prostsze i bardziej opłacalne niż w naszym kraju. Wpływa na to przejrzysty system podatkowy, wysokość składek ubezpieczenia społecznego i brak uciążliwej biurokracji. Dla każdego oferujemy atrakcyjne pakiety pełnej obsługi księgowej Twojej firmy w formie miesięcznego abonamentu.

Infografika - firma ltd, firma w Polsce

Zainteresował Cię temat rejestracji firmy w UK?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami!

Rejestracja spółki w Anglii

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest jednocześnie marzeniem i wyzwaniem dla wielu ludzi na całym świecie. Wejście Polski do Unii Europejskiej otworzyło nowe możliwości rozwoju zawodowego, w tym zakładanie i prowadzenie firm poza granicami naszego kraju. Dużym zainteresowaniem cieszy się prowadzenie działalności gospodarczej na Wyspach. Dzieje się tak ze względu na możliwość płacenia niższych podatków oraz ze względu na znacznie prostsze formalności, które należy załatwić. Jak wygląda księgowość spółki limited i dla kogo przeznaczona jest ta forma prowadzenia działalności gospodarczej? Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, tam wszystko zostanie dokładnie wytłumaczone.

Dla kogo przeznaczona jest spółka LTD i jakie są jej główne zalety?

Jest to bardzo korzystne rozwiązanie finansowe przeznaczone głównie dla osób samozatrudnionych lub pracujących na kontrakcie. Najważniejsze profity, które niesie za sobą ta forma opodatkowania, to:

 

Czy mogę założyć spółkę samodzielnie?

Wbrew pozorom jest to rozwiązanie możliwe. Spółkę LTD można założyć samodzielnie albo z inną spółką lub innymi dodatkowymi osobami. W spółce LTD nie ma limitu liczby wspólników. Prowadząc działalność samodzielnie, jest się stuprocentowym udziałowcem w swojej firmie. Dzięki temu nie trzeba się dzielić zyskami z nikim innym.

 

Jakie niesie to za sobą oszczędności?

Najważniejszą oszczędnością jest brak konieczności odprowadzania składek ZUS. Dla przedsiębiorców, którzy zajmują się tylko prowadzeniem firmy to bardzo dobra wiadomość. Nie muszą co miesiąc zarobić ponad 1500 zł, żeby zapłacić składki.

Prowadzenie działalności na Wyspach pozwala również zaoszczędzić na kwocie wolnej od podatku. W Wielkiej Brytanii wynosi ona 12 500 funtów. Dodatkowo kwotą wolną są również objęci dyrektorzy. Zatrudniając maksymalną liczbę dyrektorów (3 osoby), można podnieść kwotę wypłat do niemal 180 000 zł rocznie.

Infografika - firma ltd, firma w Polsce

Jak wygląda kwestia siedziby?

Firma, która jest zarejestrowana jako spółka Limited nie musi posiadać siedziby w Polsce. Można jednak prowadzić działalność zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii nie wyjeżdżając z naszego kraju. Jest to możliwe dzięki Konwencji o Unikaniu Podwójnego Opodatkowania między Polską a Wielką Brytanią.

Chcąc rozliczać się z uzyskanych dochodów w Wielkiej Brytanii, należy pamiętać, że w Polsce firma nie może posiadać zakładu produkcyjnego lub biura na terenie naszego kraju. Gdyby takie miejsce powstało, należałoby się rozliczać z przychodów na terenie naszego kraju, a to rozwiązanie nie byłoby korzystne dla osoby prowadzącej działalność. Wiązałoby się to z obowiązkiem prowadzenia pełnej księgowości w Polsce.

Magazyn w Polsce

Jedynym rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć płacenia podatków w Polsce, gdy posiadamy tu firmową nieruchomość jest prowadzenie w niej magazynu. Jeśli nasza firma zajmuje się np. sprzedażą wysyłkową, dopóki nie zatrudni w Polsce pracowników, nie musi odprowadzać podatków do polskiego Urzędu Skarbowego.

Pracownicy w spółkach Limited

Prowadząc firmę tego typu nie trzeba zatrudniać pracowników. Jeśli jednak będą potrzebne ręce do pracy na terenie naszego kraju, należy pamiętać o tym, że nie można zatrudnić pracowników na umowę o pracę lub umowę zlecenie. Aby zatrudnić pracownika zgodnie z prawem, należy wybrać jedną z trzech możliwości:

  • zatrudnienie pracownika jako dyrektora
  • zatrudnienie na umowę o dzieło
  • zatrudnienie na zasadzie podwykonawstwa (czyli pracownik musi mieć działalność gospodarczą).

W sytuacji, gdy pracownik jest zatrudniony na podstawie umowy o dzieło, należy odprowadzać za niego podatki w Polsce. Jeżeli istnieje odpowiedni zapis w umowie, obowiązek zapłaty podatku może być przeniesiony na pracownika. W przypadku pozostałych form zatrudnienia (np. umowa B2B), nie ma konieczności zakładania oddziału na terenie naszego kraju.

Licencje na prowadzenie działalności gospodarczej

Niektóre rodzaje działalności wymagają dodatkowych licencji, pozwoleń czy uprawnień. Chcąc zarejestrować taką działalność w Wielkiej Brytanii, należy uzyskać odpowiednie dokumenty uprawniające do jej prowadzenia. Często wiąże się to z dodatkowymi kosztami i wysiłkiem. Licencji na działalność w Wielkiej Brytanii wymaga przede wszystkim prowadzenie:

  • gabinetu lekarskiego
  • biura obrotu nieruchomościami
  • gabinetu położnej/pielęgniarki.

Spółka Limited to najlepsze rozwiązanie dla osób pragnących niskim kosztem prowadzić swój własny biznes. Jest to narzędzie przeznaczone zarówno dla freelancerów jak i drobnych przedsiębiorców, którzy albo są samozatrudnieni, albo zatrudniają pracowników w innej formie, niż umowa o pracę czy umowa zlecenie. Prowadzenie działalność na Wyspach pozwala wiele zaoszczędzić na kosztach związanych z biurokracją.

Napisz do nas lub zostaw kontakt – oddzwonimy

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button