Prowadzenie firmy w Anglii z Polski

firma w angliiZgodnie z prawem brytyjskim, by zarejestrować spółkę LTD w Wielkiej Brytanii, nie trzeba być jej rezydentem. To oznacza, że działalność można prowadzić z Polski, a rozliczać dochód w Wielkiej Brytanii. Po co takie zamieszanie? Oczywiście, dla większej swobody, niższych podatków i wyższych zarobków. Przekonaj się więc kiedy prowadzenie firmy na terenie Wielkiej Brytanii bez wyjeżdżania z Polski jest naprawdę możliwe.

Firma w Anglii – działalność w Polsce – realne czy nie?

Brytyjski model spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, czyli LTD kojarzy się przede wszystkim z przyjaznym systemem podatkowym i niskimi świadczeniami socjalnymi. Przy minimalnych (2000-2500zł) i średnich (ok. 5500zł) dochodach miesięcznie, przedsiębiorca jest nawet zwolniony z podatków i zbyt wysokich składek na świadczenia socjalne, co jest korzystne, zwłaszcza dla osób rozpoczynających działalność czy bazujących na niższych dochodach freelancerów. Ułatwieniem jest możliwość prowadzenia działalności na terenie innego państwa. Firma ma bowiem siedzibę na terenie Anglii i tam należy się rozliczać z przychodów, ale wszystkie działania można prowadzić za granicą np. na terenie Polski. Związane jest to jednak ściśle między innymi z wykonywaną działalnością, a także formą współpracy z polskimi pracownikami. Sprawdź w artykule, jakie warunki musisz więc spełnić, by móc w takim kształcie prowadzić własną działalność gospodarczą.

Potrzebujesz zatrudnić pracowników lub podwykonawców? Sprawdź, jakie masz możliwości!

Nawet przy jednoosobowej działalności nie ma żadnych przeciwwskazań, by na terenie Anglii założyć spółkę LTD. Z takiej formy korzystają często informatycy, fotografowie, copywriterzy czy graficy, a więc freelancerzy, którzy preferują oferowanie własnych usług na wolnym rynku. Co jednak, jeśli w Wielkiej Brytanii planujesz zarejestrować także większe przedsiębiorstwo? Też nie ma przeciwwskazań, jednak, jeśli firmę zarejestrowałeś na terenie Wielkiej Brytanii, to w Polsce nie możesz podjąć współpracy na zasadzie umowy o pracę czy umowy zlecenie. Istnieją za to inne, równie praktyczne rozwiązania. Pracowników możesz zatrudnić, jako dyrektorów w swojej spółce LTD. Wykonaną pracę możesz rozliczyć również na podstawie umowy cywilno – prawnej, czyli o dzieło, albo na podstawie wystawionej faktury (B2B). Więcej na ten temat przeczytasz na naszym blogu.

Dropshipping a spółka LTD w Anglii.

Coraz popularniejsze jest również wykorzystywanie przestrzeni internetowej w celach zarobkowych. Dziś nie trzeba posiadać własnego magazynu, zaplecza spedycyjnego czy kilkuosobowej załogi, by np. prowadzić sklep internetowy. Wystarczy wykorzystać znany od lat, ale opakowany w nowe znaczenie model dropshippingu. Polega on na tym, że właściciel sklepu internetowego oferuje produkty, które składowane są u producenta czy hurtownika. Zamówienie realizowane jest przez sklep internetowy, ale wysyłka nadawana jest już przez producenta lub hurtownię. System ma swoje wady i zalety, pytanie jednak, czy można taki sklep zarejestrować pod spółką LTD w Wielkiej Brytanii? By poznać odpowiedź na to pytanie, zapoznaj się z naszym artykułem.

Jak założyć firmę w Anglii?

Argumentów przemawiających za założeniem spółki LTD z pewnością można znaleźć więc wiele. Co jednak może przerażać, to bariera językowa, jak i odległość. Trudno bowiem sobie wyobrazić, że nagle otrzymujemy list z terminem stawienia się do brytyjskiego urzędu skarbowego, celem weryfikacji podatkowej. Z pewnością rosną też obawy co do zrozumienia przepisów prawnych i finansowych. Pojawia się więc pierwsze podstawowe pytanie – jak założyć firmę w Anglii, mieszkając na stałe w Polsce? Można oczywiście zaplanować ekscytujący wyjazd do Anglii, zwiedzić Londyn i przy okazji zarejestrować firmę. Tu jednak pojawia się kolejny dylemat. Konieczne jest wynajęcie i opłacanie biura na terenie Wielkiej Brytanii? Można więc jednak o wiele prościej – przez firmę pośredniczącą, czyli Tax Angels. Na naszą pomoc mogą Państwo liczyć również w formalnościach związanych z adresem, pod którym zarejestrowana będzie spółka, jak i przy aspektach prawnych, rozliczeniach rocznych czy kontrolach, które i tak w porównaniu z polskim systemem, zdarzają się naprawdę sporadycznie.

Sprawdź, ile zyskasz zakładając spółkę LTD w Anglii i kiedy możesz to zrealizować, bez konieczności opuszczania Polski. Formalności pozostaw nam, zrealizujemy je szybko i rzetelnie.

5/5 - (3 votes)
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button