Jak wybrać księgowość dla spółki Limited?

księgowość dla spółki LimitedPełnienie funkcji dyrektora spółki Limited to jedno, natomiast jej rzetelne prowadzenie pod kątem bieżącej księgowości to zupełnie inna sprawa. Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się jednak na skorzystanie z usług specjalistów, którzy zastąpią ich w regularnym i rzetelnym pełnieniu rachunkowych obowiązków właściciela spółki LTD. W tym miejscu rodzi się pytanie: Jak wybrać księgowość dla spółki Limited? Dzisiaj podpowiemy Wam, czym kierować się podczas poszukiwania firmy księgowej, która kompleksowo zatroszczy się o opiekę nad brytyjską działalnością gospodarczą.

Wybór księgowości dla spółki Limited – złote zasady

O tym, że bieżące prowadzenie księgowości w przypadku każdej działalności gospodarczej, również wtedy, kiedy w grę wchodzi zakres formalności dotyczący spółki Limited, jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, nie trzeba nikogo przekonywać. O koniecznych powodach tego procederu w przypadku firmy zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii możecie przeczytać tutaj: https://www.taxangels.pl/blog/dlaczego-posiadanie-biezacej-ksiegowosci-w-spolce-ltd-jest-wazne/.

W tym wpisie przejdziemy do złotych zasad poszukiwania pomocy w zakresie rachunkowości i finansów. Oto one:

  • Nie każde biuro rachunkowo-księgowe poradzi sobie z prowadzeniem księgowości dotyczącej działalności zarejestrowanej poza granicami Polski.

Wybór usług księgowych w przypadku posiadania spółki Limited absolutnie nie może być przypadkowy. Nie każde biuro rachunkowe jest w stanie zająć się formalnościami związanymi z prowadzeniem firm zarejestrowanych za granicą, w tym w Wielkiej Brytanii. Każdy właściciel spółki Limited poszukujący fachowców, którzy wyręczą go w biurokracji, w pierwszej kolejności powinien zorientować się, jakie są kwalifikacje poszczególnych księgowych.

Prowadzenie ksiąg czy rachunków lub też przygotowywanie rozliczeń w ramach firmy w UK w formie spółki Ltd będzie diametralnie różniło się od działań księgowych w zakresie działalności gospodarczych, dlatego też znajomość brytyjskich przepisów jest czynnikiem, którym powinien kierować się każdy poszukujący profesjonalnych usług księgowych przedsiębiorca.

  • Dobre biuro księgowe do spraw firm brytyjskich to biuro, które może poszczycić się doświadczoną kadrą specjalistów.

Oczywiście, nie podważamy w tym miejscu kompetencji fachowców, którzy dopiero wkraczają na rynek księgowy. Trzeba jednak przyznać, że doświadczenie w procesach związanych z formalnościami w brytyjskich instytucjach publicznych będzie gwarancją szybkiego i sprawnego załatwienia nie tylko bieżących spraw związanych z rzetelnym prowadzeniem spółki Ltd, ale również zupełnie niespodziewanych obrotów sytuacji, takich jak ekspresowe przygotowanie dokumentów do kontroli, ale również zapewniające właścicielowi spółki Limited poczucia bezpieczeństwa w każdej księgowej powinności.

Doświadczenie potwierdzone latami rzetelnej opieki rachunkowo-rozliczeniowej nad innymi brytyjskimi działalnościami to klucz do księgowego sukcesu dla każdego właściciela spółki LTD.

  • Oprócz godnego zaufania i doświadczenia liczą się także opinie.

Podejmowanie decyzji odnoszącej się do wyboru odpowiedniego biura księgowego dla spółki Limited warto uzależnić również od zasłyszanych bądź też krążących w Internecie opinii. W dzisiejszej dobie, kiedy w wyrobieniu własnego zdania kluczową rolę odgrywają informacje znalezione w wyszukiwarce Google, nietrudno jest znaleźć wiele rzetelnych „wizytówek”, które specjalistom w dziedzinie brytyjskiej księgowości wystawiają zadowoleni klienci.

  • Przeanalizowanie zakresu usług biura księgowego pozwoli na długofalową współpracą, która będzie opierać się na kompleksowej pomocy rachunkowej.

Wbrew pozorom, zakres usług biura księgowego wcale nie jest taki oczywisty. Podczas gdy jedno biuro zajmie się nami w każdym aspekcie – od rejestracji firmy w Wielkiej Brytanii, przez bieżące rozliczenia i jej roczne bilanse, aż do rozliczenia pracowników, inna działalność księgowa może oferować jedynie niektóre świadczenia.

Warto więc zawczasu zorientować się, czy biuro księgowe, które jest w kręgu naszych zainteresowań, będzie w stanie dopełnić wszystkich obowiązków księgowych, na których nam zależy. Wybór jednostki rachunkowej, która na bieżąco nie zajmuje się rozliczeniami, może okazać się dla reprezentanta branży handlowej wybitnie niestrategicznym posunięciem, żeby nie powiedzieć, że będzie zwyczajnym strzałem w kolano. Na co narażamy spółkę Ltd w takiej sytuacji? Od przekroczenia limitów VAT, na nieznajomość aktualnych przepisów transgranicznych kończąc.

  • Rzetelny i komunikatywny – taki właśnie powinien być Twój księgowy!

Czy dobry księgowy to drogi księgowy? Dla dobrego przedsiębiorcy finanse, również te dotyczące obsługi księgowej, odgrywają kluczową rolę w prowadzeniu firmy. Nic więc dziwnego, że aspekt cenowy jest najczęściej branym pod uwagę czynnikiem przy wyborze księgowości dla spółki Limited. W tym kontekście kwestie wydatków powinniśmy jednak odłożyć na dalszy plan, ponieważ niższe koszty usług księgowych mogą umniejszać rzetelności, a przede wszystkim komunikatywności.

Co może przynieść nam księgowa niemowa? Po pierwsze – frustrację wynikającą z braku prawidłowego przepływu informacji w relacji zleceniodawca-zleceniobiorca. Po drugie i zdecydowanie bardziej irytujące, mało komunikatywny specjalista to również problemy wynikające ze zorientowania w sytuacji finansowej firmy, a taka niekompetencja może już wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Dlatego każdy przedsiębiorca powinien, przed podjęciem współpracy, dopytać potencjalnego usługobiorcę o szczegóły związane z kanałem komunikacyjnym, a także zapatrywaniem się na indywidualne podejście do klienta.

Przed dokonaniem wyboru sprawdź, co musisz jeszcze wiedzieć o swoim księgowym. Zakładamy, że osoby odwiedzające naszą stronę szukają profesjonalnego biura księgowego dla formalności po brytyjskiej stronie biznesowej mocy. Dla wszystkich tych, którymi wciąż targają wątpliwości dotyczące tego, czy lepiej jest prowadzić księgowość samodzielnie, a może skorzystać z usług wyspecjalizowanej kadry rachunkowej, przygotowaliśmy osobny materiał, do którego, podobnie jak do zapoznania się z naszą ofertą, serdecznie zachęcamy: https://www.taxangels.pl/blog/samodzielna-ksiegowosc-czy-biuro-rachunkowe-jakie-sa-wady-i-zalety-obu-rozwiazan/.

4.9/5 - (7 votes)
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button