Zmiany w Companies House – Confirmation Statement

podpis

Być może już słyszałeś, że od 30 czerwca 2016 Annual Return zostanie zastąpiony przez Confirmation Statement. Co to dokładnie oznacza przeczytasz
w naszym artykule.

Annual Return jest to sprawozdanie, które należy wykonać po każdym roku działalności spółki. Sprawozdanie takie zawiera wszystkie zmiany jakie wystąpiły w ciągu roku w spółce, jest to także dobra okazja do wprowadzenia zmian, tj. zmiany w udziałach spółki, dodanie dyrektora, zmiana adresu firmy. Podczas Annual Return musisz także podać informację na temat działalności swojej firmy (SIC Code), maksymalnie cztery warianty. Jest to duże udogodnienie, ponieważ masz cały rok na ustalenie profilu działalności swojej spółki. W Polsce musisz to zrobić od razu podczas rejestracji.

Czym jest Confirmation Statement i czym się różni od Annual Return?

Confirmation Statement ma za zadanie to samo co Annual Return z tym, że Confirmation Statement dodatkowo będzie wymagał podania informacji na temat osób, które mają znaczący wpływ na działanie spółki (people with significant control – PSC).
Do PSC zaliczają się osoby, które:

  • posiadają więcej niż 25% udziałów w spółce
  • posiadają więcej niż 25% praw do głosowania w spółce
  • mają prawo do powoływania lub odwoływania większości członków zarządu

Kolejną zmiana związaną z wprowadzenie Confirmation Statement jest czas w jakim możesz dokonać uaktualnienia danych w spółce. Przy Annual Return było to 28 dni po roku działalności spółki. Confirmation statement należy złożyć do 14 dni.
Przykład:
Jeżeli spółka została założona 1 czerwca 2015 roku, to pierwszy rok jej działalności kończy się
1 czerwca 2016, czyli do 29 czerwca trzeba było złożyć Annual Return, przy Confirmation Statement będzie to 15 czerwiec.

Jeżeli wykupiłeś abonament w Tax Angels, jeden z naszych konsulantów skontaktuje się z Tobą
w celu potwierdzenia wszystkich informacji w odpowiednim czasie. Koszt takiego sprawozdania masz w cenie abonamentu.
Cennik naszych usług można znaleźć na stronie www.taxangels.pl.
Wszystkie pojęcia związane z prowadzeniem spółki w Wielkiej Brytanii znajdziesz w naszym FAQ.

5/5 - (4 votes)
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button