Konto bankowe w spółce Limited

konto bankowe dla LTDPolacy rejestrując firmę za granicą nie zawsze chcą zakładać konto bankowe w zagranicznych bankach. Wynika to z większego poczucia bezpieczeństwa oraz przekonania, że w każdej chwili mogą dokonać dowolnych operacji finansowych. Nie będziemy analizować przyczyn takiego myślenia oraz czy obawy osób preferujących posiadanie konta rozliczeniowego w Polskim banku są słuszne, w dzisiejszym artykule omówimy jedynie kwestie prawne posiadania konta bankowego w spółce Limited.

Czy brytyjskie konto bankowe dla spółki LTD jest obowiązkowe?

Konto bankowe w Anglii nie jest obligatoryjne dla spółki Limited. Dyrektor spółki może samodzielnie zdecydować czy chce otworzyć konto w brytyjskim banku. Alternatywą jest otwarcie rachunku rozliczeniowego dla spółki w polskim banku. Istnieją jednak sytuacje, kiedy brytyjskie konto bankowe będzie korzystne, a nawet niezbędne dla właściciela spółki Limited.

Kiedy warto otworzyć konto bankowe w Wielkiej Brytanii?

Jeżeli naszymi kontrahentami są Anglicy to rozliczenie płatności za pomocą konta bankowego w angielskim banku stanie się łatwiejsze. Brytyjski rachunek bankowy może usprawnić również prowadzenie sklepu internetowego. W przypadku, gdy właściciel spółki Limited chce korzystać z kredytów w Wielkiej Brytanii, powinien założyć brytyjski rachunek bankowy. W przeciwnym razie pozyskanie dodatkowych środków na prowadzenie biznesu będzie niemożliwe. Przed otwarciem konta bankowego dla spółki LTD warto zatem rozważyć dostępne opcje, nasze oczekiwania i potrzeby. Specyfika działalności jest kluczowym kryterium przy wyborze kraju, w którym założenie konta będzie bardziej opłacalne.

Założenie konta dla spółki LTD w Wielkiej Brytanii – formalności

Trzeba mieć na uwadze, że otwarcie konta w Anglii nie jest tak łatwe jak zarejestrowanie firmy, ponieważ nie ma możliwości dopełniania formalności bez wizyty na Wyspach. Nawet przy złożeniu wniosku online, podpisanie umowy wymaga obecności posiadacza rachunku w oddziale banku. Nie dla każdego takie rozwiązanie będzie dobre, część przedsiębiorców zakłada spółkę Limited na Wyspach nie planując wyjazdu, a jedynie prowadząc firmę zdalnie. Dodatkowo w zależności od banku do założenia konta potrzebne będą różnego rodzaju dokumenty. W niektórych placówkach konieczne jest posiadanie statusu rezydenta, a w innych adresu zamieszkania na terenie Wielkiej Brytanii. Zdarza się, że przedsiębiorca musi przedstawić nawet rachunki czy wyciąg z karty debetowej lub kredytowej.
Uwaga!
Wyciągi internetowe nie są akceptowane przez brytyjskie banki.
Przed wyjazdem do Anglii w celu założenia rachunku bankowego warto zatem sprawdzić jakie dokumenty są konieczne w konkretnej placówce i zgromadzić pełną dokumentację wcześniej. Porównanie ofert również może okazać się opłacalne, ponieważ niektóre banki stosują duże prowizje za przelewy z Polski do Polski.

Konto bankowe dla spółki Limited w Polsce

Jak widzimy założenie rachunku bankowego w Wielkiej Brytanii nie jest dostępne dla każdego i często wiąże się z wieloma formalnościami i dodatkowymi kosztami. Tańszym i łatwiejszym rozwiązaniem jest założenie konta bankowego dla spółki Limited w Polsce.
Dokumenty potrzebne do zarejestrowania odpowiedniego konta w Polsce to:

  • Certificate of Incorporation,
  • Memorandum of Association,
  • Company information.

Dokumenty wymagane tylko w niektórych placówkach:

  • Apostille,
  • Certified Certificate of Incorporation.

Uwaga!
Dokumenty muszą mieć wykonane tłumaczenia przysięgłe.
Aktualnie coraz więcej polskich banków oferuje założenie rachunku bankowego dla spółki Limited w Polsce, a wszystko ze względu na coraz większą popularność tej formy działalności wśród Polaków.
Rozważasz założenie spółki Limited i potrzebujesz pomocy? W naszej ofercie znajdziesz:

  • rejestrację spółki ltd,
  • prowadzenie księgowości firmy w Anglii,
  • a także doradztwo i pomoc w kwestiach związanych z księgowością oraz założeniem konta bankowego dla spółki.

[ssba-buttons]

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Call Now Button