Konto bankowe w spółce Limited - TaxAngels

Konto bankowe w spółce Limited

konto bankowe dla LTDPolacy rejestrując firmę za granicą nie zawsze chcą zakładać konto bankowe w zagranicznych bankach. Wynika to z większego poczucia bezpieczeństwa oraz przekonania, że w każdej chwili mogą dokonać dowolnych operacji finansowych. Nie będziemy analizować przyczyn takiego myślenia oraz czy obawy osób preferujących posiadanie konta rozliczeniowego w Polskim banku są słuszne, w dzisiejszym artykule omówimy jedynie kwestie prawne posiadania konta bankowego w spółce Limited.

Czy brytyjskie konto bankowe dla spółki LTD jest obowiązkowe?

Konto bankowe w Anglii nie jest obligatoryjne dla spółki Limited. Dyrektor spółki może samodzielnie zdecydować czy chce otworzyć konto w brytyjskim banku. Alternatywą jest otwarcie rachunku rozliczeniowego dla spółki w polskim banku. Istnieją jednak sytuacje, kiedy brytyjskie konto bankowe będzie korzystne, a nawet niezbędne dla właściciela spółki Limited.

Kiedy warto otworzyć konto bankowe w Wielkiej Brytanii?

Jeżeli naszymi kontrahentami są Anglicy to rozliczenie płatności za pomocą konta bankowego w angielskim banku stanie się łatwiejsze. Brytyjski rachunek bankowy może usprawnić również prowadzenie sklepu internetowego. W przypadku, gdy właściciel spółki Limited chce korzystać z kredytów w Wielkiej Brytanii, powinien założyć brytyjski rachunek bankowy. W przeciwnym razie pozyskanie dodatkowych środków na prowadzenie biznesu będzie niemożliwe. Przed otwarciem konta bankowego dla spółki LTD warto zatem rozważyć dostępne opcje, nasze oczekiwania i potrzeby. Specyfika działalności jest kluczowym kryterium przy wyborze kraju, w którym założenie konta będzie bardziej opłacalne.

Założenie konta dla spółki LTD w Wielkiej Brytanii – formalności

Trzeba mieć na uwadze, że otwarcie konta w Anglii nie jest tak łatwe jak zarejestrowanie firmy, ponieważ nie ma możliwości dopełniania formalności bez wizyty na Wyspach. Nawet przy złożeniu wniosku online, podpisanie umowy wymaga obecności posiadacza rachunku w oddziale banku. Nie dla każdego takie rozwiązanie będzie dobre, część przedsiębiorców zakłada spółkę Limited na Wyspach nie planując wyjazdu, a jedynie prowadząc firmę zdalnie. Dodatkowo w zależności od banku do założenia konta potrzebne będą różnego rodzaju dokumenty. W niektórych placówkach konieczne jest posiadanie statusu rezydenta, a w innych adresu zamieszkania na terenie Wielkiej Brytanii. Zdarza się, że przedsiębiorca musi przedstawić nawet rachunki czy wyciąg z karty debetowej lub kredytowej.
Uwaga!
Wyciągi internetowe nie są akceptowane przez brytyjskie banki.
Przed wyjazdem do Anglii w celu założenia rachunku bankowego warto zatem sprawdzić jakie dokumenty są konieczne w konkretnej placówce i zgromadzić pełną dokumentację wcześniej. Porównanie ofert również może okazać się opłacalne, ponieważ niektóre banki stosują duże prowizje za przelewy z Polski do Polski.

Konto bankowe dla spółki Limited w Polsce

Jak widzimy założenie rachunku bankowego w Wielkiej Brytanii nie jest dostępne dla każdego i często wiąże się z wieloma formalnościami i dodatkowymi kosztami. Tańszym i łatwiejszym rozwiązaniem jest założenie konta bankowego dla spółki Limited w Polsce.
Dokumenty potrzebne do zarejestrowania odpowiedniego konta w Polsce to:

  • Certificate of Incorporation,
  • Memorandum of Association,
  • Company information.

Dokumenty wymagane tylko w niektórych placówkach:

  • Apostille,
  • Certified Certificate of Incorporation.

Uwaga!
Dokumenty muszą mieć wykonane tłumaczenia przysięgłe.
Aktualnie coraz więcej polskich banków oferuje założenie rachunku bankowego dla spółki Limited w Polsce, a wszystko ze względu na coraz większą popularność tej formy działalności wśród Polaków.
Rozważasz założenie spółki Limited i potrzebujesz pomocy? W naszej ofercie znajdziesz:

  • rejestrację spółki ltd,
  • prowadzenie księgowości firmy w Anglii,
  • a także doradztwo i pomoc w kwestiach związanych z księgowością oraz założeniem konta bankowego dla spółki.

[ssba-buttons]

4.9/5 - (33 votes)
Call Now Button
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.