Poznaj korzyści z prowadzenia firmy w Anglii

Być może nie raz zastanawiałeś się nad założeniem firmy, ale odstraszyły Cię koszty jakie należy ponieść prowadząc firmę w Polsce. Wysoki ZUS i niezliczone, skomplikowane regulacje podatkowo-prawne, które zamiast być na korzyść biznesu utrudniają przedsiębiorcy prowadzenie swojej działalności.Sprawdź korzyści z prowadzenia firmy w Anglii!

W Anglii urzędy są nastawione przyjaźnie dla osób prowadzących swój biznes. Są stworzone po to aby szukać rozwiązań, a nie wymyślać problemy. Dlatego też jest tak duże zainteresowanie prowadzeniem działalności na Wyspach.

Ale jakie konkretnie korzyści z prowadzenia firmy w Anglii może osiągnąć przedsiębiorca?

Przede wszystkim są to niskie opłaty związane z ubezpieczeniem społecznym w Wielkiej Brytanii. Przy zarobkach £486 – £671 nie płaci się żadnych składek! A i tak jest się ubezpieczonym i wynagrodzenie takie liczy się do składek emerytalnych. Po przekroczeniu kwoty £672 płaci się składki, ale są one na tyle niskie, że nie obciąża to w żaden sposób budżetu spółki. Fajnie? Czytaj dalej!

Kolejnym powodem dlaczego warto mieć spółkę limited w Anglii jest co roku zwiększana kwota wolna od podatku, obecnie ok. 60 000zł, oznacza to, że zarabiając tyle nie zapłacisz żadnego podatku od swoich zarobków.

Jako dyrektor spółki limited możesz wypłacić sobie dywidendę ze spółki. Dywidenda to część zysku po opodatkowaniu, który może wypłacić sobie dyrektor spółki z racji posiadania udziałów w tejże spółce.
W Anglii możesz wypłacić sobie do £5000 dywidendy ( ok. 30000zł) nie płacąc przy tym żadnego podatku. Jest to kolejny plus dla rządu Wielkiej Brytanii, którzy wspierają małe i średnie przedsiębiorstwa.

To tylko kilka z wielu korzyści z prowadzenia firmy w Anglii. Wiele osób, które już przeniosło biznes do Anglii cieszy się z tego, że może skupić się na prowadzeniu własnego biznesu, a nie na wycieczkach po urzędach.

Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości czy firma w Anglii jest dla Ciebie, skontaktuj się jednym z naszych doradców, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

5/5 - (3 votes)
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button