“Chcę przenieść i zarejestrować firmę w Anglii”

przenoszenie firmy do angliiGeneracja dużych kosztów, pilnowanie kwestii podatkowych, uciążliwa biurokracja, zdecydowanie mało przystępne przepisy – to pierwsze wnioski Polaków (i nie tylko), którzy mają w planach rejestrację i prowadzenie firmy w swoim ojczystym kraju. Wyżej wymienione utrudnienia są głównym bodźcem do szukania bardziej intratnej alternatywy. Okazać się nią może rejestracja firmy w Anglii. Jak przenieść lub zarejestrować spółkę Limited na terenie Wielkiej Brytanii?

Wstępne rozeznanie, czyli kilka informacji o rejestracji działalności w Anglii

Zdecydowanej większości początkujących przedsiębiorców uruchomienie, a także prowadzenie własnego biznesu w Polsce w pierwszym odruchu kojarzy się z koniecznością odbywania niekończących się, długotrwałych wizyt w różnego rodzaju urzędach oraz walką z uciążliwymi procesami dotyczącymi regularnego załatwiania niezbędnych formalności. Takie podejście do założenia własnej działalności może stanowić skuteczną blokadę przed rozwojem przedsiębiorczym. O wiele bardziej przystępnym procesem rejestracji i prowadzenia firmy może pochwalić się Wielka Brytania. W związku z tym warto upatrywać w UK opcji spokojnego prowadzenie biznesu, z której płyną również inne korzyści. Jakie należy podjąć kroki, aby wcielić ten plan w życie?

Krok pierwszy: poznaj OPCJĘ rejestracji lub przeniesienia FIRMY do UK

Pierwszym aspektem, jaki należy uwzględnić w sytuacji, gdy przedsiębiorca rozważa rejestrację lub przeniesienie działalności do UK, jest oczywiście kwestia finansowa. Nie da się ukryć, że jednym z najbardziej zachęcających powodów, dla którego przedsiębiorcy decydują się obrać biznesowy kierunek wędrujący w stronę brytyjskich wysp, jest oczywiście wysoka kwota wolna od podatku. Rozwiązanie to będzie więc szczególnie opłacalne dla osób wykonujących tak zwane wolne zawody (copywriterzy, programiści, graficy, konsultanci, analitycy), a także dla tych właścicieli firm, którzy zajmują się między innymi handlem internetowym czy marketingiem. Jeżeli rozważasz otwarcie działalności w Anglii, ale wciąż zastanawiasz się nad jej formą prawną, zapoznaj się z artykułem, na temat tego, dlaczego warto założyć spółkę LTD i kto może tego dokonać: https://www.taxangels.pl/blog/kto-moze-zalozyc-spolke-ltd/.

Krok drugi: Wybierz formy wsparcia

Jak widać, prowadzenie firmy zarejestrowanej na terenie Wielkiej Brytanii jest niezwykle opłacalną receptą na problemy przedsiębiorców, którzy posiadają jednostki gospodarcze w Polsce. Warto jednak powierzyć urzędową kwestię prowadzonych interesów specjalistom, którzy zajmą się kompleksowo rejestracją i przeniesieniem działalności do Anglii. Otwarcie spółki w UK za pośrednictwem naszej Kancelarii, które zajmują się świadczeniem profesjonalnych usług księgowych, trwa 24 godziny, a zakres pomocy zależy od wybranego wariantu.
Podstawową zaletą skorzystania z takiej opcji rejestracji działalności w UK jest brak konieczności wyjazdu do Wielkiej Brytanii w celu złożenia potrzebnej dokumentacji oraz dopełnienia niezbędnych formalności. Nie da się ukryć, że regularne podróżowanie do Anglii, które opierałoby się głównie na dopełnianiu wędrówkach po urzędach, nie należy do przyjemności, wiąże się również z generacją kolejnych, niepotrzebnych kosztów. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że obecna sytuacja pandemiczna na świecie stanowi skuteczną przeszkodę w przemieszczaniu się między państwami. Kancelaria świadcząca usługi nie tylko rejestracji spółek, ale również księgowe, pozwoli na zrezygnowanie z odbywania przynajmniej części wyjazdów służbowych.
Wolność od cyklicznych wyjazdów do Wielkiej Brytanii to nie jedyny atut, jaki może przyciągnąć przedsiębiorcę planującego otwarcie lub przeniesienie swojej działalności do Anglii. Poza tym, w zakresie usług księgowych znaleźć można również udostępnienie adresu rejestracyjnego dla spółki i dyrektorów, pomoc w zakresie otwarcia konta bankowego czy też obsługę korespondencji urzędowej. Aby uzyskać więcej przydatnych informacji, skorzystaj z formularza kontaktowego i porozmawiaj z nami o swoich biznesowych potrzebach.

Krok trzeci: Odetchnij – my zajmiemy się resztą!

Warto wiedzieć, że firmy świadczące usługi księgowe nie ograniczają się jedynie do sprawnego przeprowadzenia procesu rejestracji spółki. Jeżeli przedsiębiorca nie czuje się na siłach w prowadzeniu księgowości swojej działalności, może także tę kwestię powierzyć doświadczonym profesjonalistom. Indywidualny, przypisany do konkretnej firmy księgowy z powodzeniem poprowadzi bieżące rozliczenia, zajmie się wynagrodzeniami, udzieli porad związanych z niuansami prowadzenia spółki Limited, a nawet będzie reprezentantem interesów firmy w brytyjskich urzędach.
Choć rejestracja spółki za granicą może wiązać się z pewną dawką sceptycyzmu, szczególnie wśród początkujących biznesmenów, powierzenie formalnej kwestii swoich interesów mistrzom w swoim księgowym fachu z pewnością ułatwi ten proces.

5/5 - (3 votes)
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button