Jak założyć firmę w Anglii?

Czy zastanawiałeś się nad założeniem swojej własnej firmy, ale przeraziła Cię cała biurokracja z tym związana? No cóż.. zakładając firmę w Polsce trzeba się z tym liczyć. Na szczęście istnieje alternatywa dla osób chcących założyć swoją firmę.

Czy zastanawiałeś się nad założeniem swojej własnej firmy, ale przeraziła Cię cała biurokracja z tym związana? No cóż.. zakładając firmę w Polsce trzeba się z tym liczyć. Na szczęście istnieje alternatywa dla osób chcących założyć swoją firmę.

Z tego artykułu dowiesz się jak założyć firmę w Anglii, a o korzyściach jakie można osiągnąć zakładając firmę w Anglii możesz przeczytać tutaj

Zanim formalnie będziesz chciał założyć firmę w Anglii musisz się zastanowić nad jej nazwą. Rząd brytyjski jest bardzo liberalny jeżeli chodzi o tę kwestię, jednakże musisz przestrzegać kilku zasad, a mianowicie:

  • nazwa firmy nie może być obraźliwa, obsceniczna
  • nie może obrażać angielskiej królowej ani w żaden sposób nie nawiązywać do rodziny królewskiej
  • nie może zawierać “wrażliwych” słów lub wyrażeń zawartych w ustawie np. “British”, “Tribunal” czy “Institute”
  • nie może namawiać do popełnienia przestępstwa
  • nie może zawierać symboli oraz znaków interpunkcyjnych
  • być podobna do już istniejącej nazwy np. ABC Ltd oraz Abc Company Ltd to dla Companies House ta sama nazwa.

Kolejny krok, aby założyć firmę w Anglii to adres rejestracyjny. Każda spółka powinna posiadać adres rejestracyjny dla swojej spółki. Adres rejestracyjny musi posiadać fizyczną lokalizację, gdzie będą przychodzić wszelkie zawiadomienia oraz listy dotyczące spółki. Adres ten nie musi być adresem, w którym będziesz świadczył usługi. Jeżeli nie posiadasz adresu na którym chciałbyś zarejestrować spółkę, możemy Ci użyczyć naszego adresu. Wszelka korespondencja, którą będzie otrzymywała Twoja spółka, będzie przesyłana bezpośrednio do Ciebie.
Musisz się zastanowić także nad tym kto będzie dyrektorem w Twojej spółce, czy będziesz to Ty czy ktoś bliski, znajomy. Należy pamiętać, że to członkowie zarządu wybierają dyrektorów, którzy będą działać w imieniu spółki. Aby zostać dyrektorem w spółce trzeba mieć ukończone 16 lat. W spółce limited musi być co najmniej jeden dyrektor, który będzie osobą fizyczną. Spółka limited nie ma obowiązku posiadania sekretarza spółki.
Sam proces rejestracji spółki lepiej zlecić komuś, kto ma już doświadczenie w zakładaniu spółek limited. Zakładając samemu spółkę, pierwszy raz łatwo się pomylić i przez to mieć niepotrzebne problemy. Tax Angels Group oferuje dwa pakiety rejestracji spółki, dzięki czemu nie musisz się niczym przejmować. Proces rejestracji spółki trwa ok. 48 godzin. Po otrzymaniu informacji od nas, że spółka jest założona możesz już wystawić pierwszą fakturę! Proste? 🙂

[ssba-buttons]

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Call Now Button