Nowe stawki dla składek społecznych w Wielkiej Brytanii

stawki dla składek społecznych

HMRC opublikowało nowe stawki dla składek społecznych na rok 2017/2018.

Zmiany zostały spowodowane podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 11500 GBP.
Nowa brytyjska kwota wolna od podatku w przeliczeniu wyniesie ok. 58 tys. zł. Jest to 2500zł więcej niż w roku poprzednim.

Zmiany wyglądają następująco:

2016/20172017/2018
Lower Earnings Limit (LEL)£112 per week
£486 per month
£5,824 per year
£113 per week
£490 per month
£5,876 per year
Primary Threshold (PT)£155 per week
£672 per month
£8,060 per year
£157 per week
£680 per month
£8,164 per year

 

Powyżej Lower Earnings Limit jesteś ubezpieczony w Wielkiej Brytanii, a także każdy miesiąc/rok liczy się jako składowa do Twojej emerytury.

Wypłacają wynagrodzenie dla siebie jako dyrektora spółki poniżej 8164 GBP rocznie nie zapłacisz żadnych składek na ubezpieczenie społeczne!

Podczas gdy kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii systematycznie rośnie, w Polsce zatrzymała się na tym samym poziomie. Owszem została zwiększona kwota wolna, która wynosi 6600zł, ma jednak ona zastosowanie tylko dla podatników, którzy zarobią nie więcej niż wartość kwoty wolnej od podatku. Jeżeli zarabiasz ok. 50 tys. złotych rocznie to udogodnienie nie ma dla Ciebie zastosowania. Poniższy wykres prezentuje kwotę wolną od podatku w Polsce i w Wielkiej Brytanii na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

 

stawki dla składek społecznych

Jak widać czerwony słupek zatrzymał się na jednym poziomie i jak na razie nie widać szans na jego podniesienie, podczas gdy granatowy słupek co roku pnie się w górę.

Rząd brytyjski rozumie, że podnosząc kwotę wolną od podatku brytyjscy podatnicy będą więcej wydawać i tym samym pieniądz wróci z powrotem do gospodarki co korzystanie wpłynie na rozwój.

Nowe stawki dla składek społecznych wejdą w życie 6 kwietnia 2017roku.

Jeżeli chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat rejestracji firmy w Wielkiej Brytanii, skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów.
Zapraszamy także na www.taxangels.pl/rejestracja-spolki-limited/

[ssba-buttons]

Rate this post

Comments (2)

” poniżej 8164 GBP miesięcznie ” – chyba jakiś błąd

TaxAngels Group

Dziękujemy za poprawienie 🙂

Comments are closed.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button