Dlaczego warto założyć działalność w zakresie handlu kryptowalutami w Anglii?

handel kryptowalutamiKryptowaluty to temat budzący w Polsce wiele skrajnych emocji. Z jednej strony bardzo łatwo jest się na nich wzbogacić, z drugiej strony stanowisko fiskusa w odniesieniu do ich rozliczenia zmienia się jak w kalejdoskopie. Wydawane interpretacje podatkowe są niejednorodne, w związku z czym przedsiębiorcy do tej pory nie mają pewności jak prawidłowo wykazywać zakup, sprzedaż czy wymianę wirtualnej waluty na inną. Prowadzenie działalności w zakresie handlu kryptowalutami na Wyspach, w odniesieniu do księgowości nie różni się od innych rodzajów biznesu. Przepisy są jednolite, zatem osoby wydobywające kryptowaluty oraz dokonujące transakcji na giełdzie kryptowalut nie muszą składać wniosków o indywidualne interpretacje podatkowe i mają pewność, że sposób rozliczeń nie zostanie podważony w razie ewentualnej kontroli.

Handel kryptowalutami – rozliczenie w Polsce

Na ten moment polska skarbówka wymaga zapłaty nie tylko podatku dochodowego, ale również podatku od czynności cywilnoprawnych, który regulowany jest w terminie do 14 dni od momentu powstania obowiązku podatkowego. Co więcej, konieczność zapłaty tego podatku dotyczy każdej transakcji, a zgodnie z aktualnymi uregulowaniami prawnymi, do każdego zakupu i wymiany kryptowalut należy również złożyć odrębną deklarację PCC-3. W przypadku osób aktywnie działających na giełdach kryptowalut, rozliczenie podatku od czynności cywilnoprawnych wymaga wiele czasu na dopełnienie formalności.

Konieczność zapłaty podatku dochodowego i PCC może w praktyce spowodować, że handel wirtualnymi walutami zamiast przynieść przedsiębiorcy spore zyski, stanie się całkowicie nieopłacalny.

Kryptowaluty a firma w Anglii

Rejestracja spółki Limited w zakresie handlu kryptowalutami w Anglii jest możliwa niezależnie od miejsca zamieszkania podatnika, nie trzeba być brytyjskim rezydentem. Spółkę LTD może założyć każdy, kto ukończył 16 rok życia, co jest niezwykle istotne w odniesieniu do kryptowalut, popularnego w ostatnim czasie sposobu zarabiania pieniędzy, szczególnie wśród młodych ludzi. Nie ma konieczności posiadania wspólnika, ponieważ w spółce Limited wymagany jest tylko jeden Dyrektor i jeden Udziałowiec, nie ma również przeciwwskazań aby obie funkcje pełniła ta sama osoba. Dodatkowo przepisy nie definiują minimalnej kwoty kapitału założycielskiego.

Właścicielom spółek LTD przysługuje znacznie wyższa kwota wolna od podatku niż przedsiębiorcom w Polsce, jest to bowiem aż 11 850 funtów, czyli około 57 000 zł.

Ministerstwo Finansów w Polsce prowadzi kampanię ostrzegającą przed wirtualną walutą, według Ministerstwa kryptowaluty są bowiem niesłusznymi prawami majątkowymi. Przedsiębiorcy dokonujący obrotu kryptowalutami nie są zatem mile widziani w Polsce, a organy podatkowe odnoszą się do nich z rezerwą, która być może wynika również z niewiedzy i braku jasnych uregulowań w polskim prawie. W Wielkiej Brytanii państwo sprzyja przedsiębiorcom wydobywającym i dokonującym transakcji na giełdach kryptowalut. Potwierdzeniem otwartości Brytyjczyków na wirtualne waluty może być brak przeciwwskazań, aby kapitał założycielski w spółce Limited został wniesiony w postaci kryptowalut.

[ssba-buttons]

4.7/5 - (6 votes)
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button