Jakie korzyści ma przedsiębiorca w Anglii?

Zastanawiając się nad działalnością w Wielkiej Brytanii, czy to w formie spółki, czy na zasadzie samozatrudnienia przede wszystkim analizowane są korzyści jakie z tego będzie miał przedsiębiorca. Decydując się na prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii na przedsiębiorcę czekają korzyści związane z niższymi podatkami i mniejszą biurokracją.
korzyści firma w anglii

Jakie korzyści ma przedsiębiorca w Anglii?

Zastanawiając się nad działalnością w Wielkiej Brytanii, czy to w formie spółki, czy na zasadzie samozatrudnienia przede wszystkim analizowane są korzyści jakie z tego będzie miał przedsiębiorca. W poniższym artykule przedstawimy główne korzyści dla sole tradera i właściciela spółki ltd.

Korzyści przy samozatrudnieniu

Decydując się na pracę jako sole trader firma może rozpocząć swoje funkcjonowanie niemal od razu. Osoby, które pracują w formie samozatrudnienia mogą cały wypracowany zysk zatrzymać dla siebie – jednak za potencjalne długi firmy również odpowiada całym majątkiem. Dodatkowymi korzyściami jest oczywiście możliwość odliczenia kosztów związanych z działalnością firmy, np. rachunki za telefon, Internet. Osoby, które pracują dłużej niż 6 miesięcy w ciągu roku mogą starać się o status rezydenta podatkowego, dzięki któremu mogą rozliczać się w Wielkiej Brytanii. Status rezydenta podatkowego jest korzystny, ponieważ w Anglii są znacznie wyższe kwoty wolne od podatku, a także progi, od których zaczynają się wyższe stawki opodatkowania.

Korzyści przy spółce limited

Spółka Limited jest bardziej uformowana: ma osobowość prawną i rozdzielność finansową pomiędzy finansami firmowymi, a prywatnymi. Osoby, które decydują się na taką formę działalności podejmują odpowiedzialność, która dotyczy tylko pieniędzy spółki. Przedsiębiorcy decydujący się na prowadzenie spółki ltd mogą skorzystać z atrakcyjnego opodatkowania: przy dochodzie poniżej £300, 000 podatek w Wielkiej Brytanii wynosi jedynie 20% dla spółki limited. Dodatkową korzyścią dla osób decydujących się na działalność jest mniejsza biurokracja związana z prowadzeniem firmy.
Zastanawiasz się nad działalnością w Wielkiej Brytanii? W taxangels.pl doradzimy Ci jaką formę wybrać, przeprowadzimy przez proces rejestracji i poprowadzimy Twoją księgowość.

[ssba-buttons]

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Call Now Button