Jakie korzyści ma przedsiębiorca w Anglii?

korzyści firma w anglii

Jakie korzyści ma przedsiębiorca w Anglii?

Zastanawiając się nad działalnością w Wielkiej Brytanii, czy to w formie spółki, czy na zasadzie samozatrudnienia przede wszystkim analizowane są korzyści jakie z tego będzie miał przedsiębiorca. W poniższym artykule przedstawimy główne korzyści dla sole tradera i właściciela spółki ltd.

Korzyści przy samozatrudnieniu

Decydując się na pracę jako sole trader firma może rozpocząć swoje funkcjonowanie niemal od razu. Osoby, które pracują w formie samozatrudnienia mogą cały wypracowany zysk zatrzymać dla siebie – jednak za potencjalne długi firmy również odpowiada całym majątkiem. Dodatkowymi korzyściami jest oczywiście możliwość odliczenia kosztów związanych z działalnością firmy, np. rachunki za telefon, Internet. Osoby, które pracują dłużej niż 6 miesięcy w ciągu roku mogą starać się o status rezydenta podatkowego, dzięki któremu mogą rozliczać się w Wielkiej Brytanii. Status rezydenta podatkowego jest korzystny, ponieważ w Anglii są znacznie wyższe kwoty wolne od podatku, a także progi, od których zaczynają się wyższe stawki opodatkowania.

Korzyści przy spółce limited

Spółka Limited jest bardziej uformowana: ma osobowość prawną i rozdzielność finansową pomiędzy finansami firmowymi, a prywatnymi. Osoby, które decydują się na taką formę działalności podejmują odpowiedzialność, która dotyczy tylko pieniędzy spółki. Przedsiębiorcy decydujący się na prowadzenie spółki ltd mogą skorzystać z atrakcyjnego opodatkowania: przy dochodzie poniżej £300, 000 podatek w Wielkiej Brytanii wynosi jedynie 20% dla spółki limited. Dodatkową korzyścią dla osób decydujących się na działalność jest mniejsza biurokracja związana z prowadzeniem firmy.
Zastanawiasz się nad działalnością w Wielkiej Brytanii? W taxangels.pl doradzimy Ci jaką formę wybrać, przeprowadzimy przez proces rejestracji i poprowadzimy Twoją księgowość.

[ssba-buttons]

5/5 - (1 vote)
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button