Dlaczego spółka Ltd jest odporna na lokalne ograniczenia i epidemie?

spółka w uk zaletyCzas pandemii jest zawsze trudnym testem dla wielu przedsiębiorców. Szeroko posunięte ograniczenia w prowadzeniu działalności, nie zwalniają przecież z obowiązkowych opłat – nie tylko czynszu za lokal, czy wynagrodzeń pracowniczych, ale również składek socjalnych czy podatków. Można jednak znaleźć rozwiązania, które sprawdzą się również w tak trudnych warunkach, jak pandemia. Do takich należy np. brytyjska spółka LTD.

Praca zdalna – funkcjonujesz bez znaczenia na zakaz wychodzenia z domu

Spółka LTD to idealne rozwiązanie dla freelancerów czy influencerów. Wysoka wolna kwota od podatku i dobrze opracowany system płacenia świadczeń socjalnych, pozwala osiągać zyski również przy mniejszych przychodach. Nie jesteś zależny od pracodawcy, nie musisz się bać o zwolnienie, kiedy firma w czasie pandemii nie może prosperować, a ponadto dzięki lepszej rozpoznawalności spółki LTD na całym świecie, możesz pozyskiwać zleceniodawców na swoje usługi również poza granicami Polski.

Nawet, jeśli Twój przychód wynosi 1000 – 1500 złotych miesięcznie, to przy tak atrakcyjnych warunkach, prowadzenie spółki LTD jest to bardziej opłacalne niż np. umowa o dzieło czy etat w firmie.

Spółka LTD zapewnia Ci więc możliwość funkcjonowania i wykonywania zleceń także w trudniejszym czasie, bez ryzyka utraty płynności finansowej czy konieczności opłacania np. składek ZUS, mimo braku uzyskiwania przychodów.

Uwolnij swoją firmę – rozliczaj spółkę Ltd na wygodnych i przejrzystych zasadach.

Pandemia z powodu koronawirusa przekłada się jednak nie tylko na pomniejszenie zysków przedsiębiorców czy brak otrzymywanych zleceń, ale również na wydłużanie okresów płatności. Zamknięta z powodu koronawirusa lokalna firma przestaje być wypłacalna za zlecenia zrealizowane także w poprzednich miesiącach, np. za druk ulotek, reklamę w mediach społecznościach itd. Tutaj również system brytyjski jest korzystniejszy. Pod pewnymi względami wydaje się być właśnie tak konstruowany, by wspierać przedsiębiorców również w tych trudniejszych momentach. Spółka LTD ma aż 9 miesięcy, po zakończonym roku obrotowym, na złożenie w brytyjskim urzędzie skarbowym rozliczenia rocznego, a więc pierwszy podatek od działalności spółka LTD zapłaci dopiero po 21 miesiącach od jej rejestracji. To stwarza lepsze możliwości nie tylko porozumienia się z kontrahentami, ale również wypracowania już w nowym roku podatkowym pieniędzy na uiszczenie opłaty skarbowej za rok poprzedni. Wniosek: pieniądze w trakcie całego roku mogły być reinwestowane tak, by osiągać maksymalne dochody.

Spółka LTD – niech składki ZUS nie spędzają Ci snu z powiek

To chyba największa zmora polskich przedsiębiorców i nie tylko w czasie pandemii koronawirusa. Niezależnie od tego, jaki przychód uzyskujesz, musisz co miesiąc odprowadzić składkę na świadczenia socjalne. Co, jeśli Twój przychód wynosi zero? W przypadku spółki LTD zostaniesz zwolniony z opłacenia świadczeń socjalnych. W przypadku działalności prowadzonej w Polsce, składkę trzeba będzie opłacić. Co jeśli Twój przychód utrzymuje się na poziomie 1000 – 2000 złotych? W Polsce również opłacisz składkę ZUS i choć nie pełną w wysokości 1430 złotych, to nadal będziesz zobowiązany do odprowadzenia minimum ubezpieczenia zdrowotnego w wysokości 362,34 złotych. Masz prawo do ulg, ale nie zostaniesz zwolniony całkowicie z ZUS. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli jesteś dyrektorem w spółce LTD. Dyrektorzy osiągający dochód miesięczny poniżej 732 GBP (ok. 3800 zł), są zwolnieni z opłacania świadczeń socjalnych.

Spółkę LTD możesz prowadzić z każdego miejsca na świecie!

Prowadzenie firmy zarejestrowanej w Anglii z Polski? Najbezpieczniejszym miejscem w okresie każdej pandemii jest Twój dom. Dla osób, które centrum zarządzania mają w biurze bądź z różnych względów nie wszystkie operacje np. finansowe mogą przeprowadzić na odległość, jest to dodatkowy problem. Spółka LTD, choć założona jest w Wielkiej Brytanii, może świetnie funkcjonować na całym świecie, a więc i w Polsce. Nie musisz odbywać dalekich podróży, by rozliczyć się z urzędem skarbowym, czy złożyć niezbędne dokumenty lub wnioski. Swoje usługi w ramach współpracy B2B możesz z powodzeniem oferować poza granicami Wielkiej Brytanii, np. w Polsce, czy też w każdym innym kraju. Homeoffice nie jest więc dla Ciebie żadnym utrudnieniem. Nadal będziesz uzyskiwać właściwe przychody, także podczas nałożonych ograniczeń związanych z przemieszczaniem się.

Koronawirus zaskoczył cały świat, ale również pokazał, że istnieją modele biznesu, które mogą przetrwać również w tak trudnej sytuacji. Takim modelem jest spółka LTD – nie będziesz się martwić długiem z powodu nieopłaconego ZUS-u czy brakiem środków na uiszczenie comiesięcznego podatku. Sprawdź kto może zarejestrować firmę w Anglii.

5/5 - (2 votes)
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button