Dlaczego spółka Ltd jest odporna na lokalne ograniczenia i epidemie?

Dlaczego spółka Ltd jest odporna na lokalne ograniczenia i epidemie?

spółka w uk zaletyCzas pandemii jest zawsze trudnym testem dla wielu przedsiębiorców. Szeroko posunięte ograniczenia w prowadzeniu działalności, nie zwalniają przecież z obowiązkowych opłat – nie tylko czynszu za lokal, czy wynagrodzeń pracowniczych, ale również składek socjalnych czy podatków. Można jednak znaleźć rozwiązania, które sprawdzą się również w tak trudnych warunkach, jak pandemia. Do takich należy np. brytyjska spółka LTD.

Praca zdalna – funkcjonujesz bez znaczenia na zakaz wychodzenia z domu

Spółka LTD to idealne rozwiązanie dla freelancerów czy influencerów. Wysoka wolna kwota od podatku i dobrze opracowany system płacenia świadczeń socjalnych, pozwala osiągać zyski również przy mniejszych przychodach. Nie jesteś zależny od pracodawcy, nie musisz się bać o zwolnienie, kiedy firma w czasie pandemii nie może prosperować, a ponadto dzięki lepszej rozpoznawalności spółki LTD na całym świecie, możesz pozyskiwać zleceniodawców na swoje usługi również poza granicami Polski.

Nawet, jeśli Twój przychód wynosi 1000 – 1500 złotych miesięcznie, to przy tak atrakcyjnych warunkach, prowadzenie spółki LTD jest to bardziej opłacalne niż np. umowa o dzieło czy etat w firmie.

Spółka LTD zapewnia Ci więc możliwość funkcjonowania i wykonywania zleceń także w trudniejszym czasie, bez ryzyka utraty płynności finansowej czy konieczności opłacania np. składek ZUS, mimo braku uzyskiwania przychodów.

Uwolnij swoją firmę – rozliczaj spółkę Ltd na wygodnych i przejrzystych zasadach.

Pandemia z powodu koronawirusa przekłada się jednak nie tylko na pomniejszenie zysków przedsiębiorców czy brak otrzymywanych zleceń, ale również na wydłużanie okresów płatności. Zamknięta z powodu koronawirusa lokalna firma przestaje być wypłacalna za zlecenia zrealizowane także w poprzednich miesiącach, np. za druk ulotek, reklamę w mediach społecznościach itd. Tutaj również system brytyjski jest korzystniejszy. Pod pewnymi względami wydaje się być właśnie tak konstruowany, by wspierać przedsiębiorców również w tych trudniejszych momentach. Spółka LTD ma aż 9 miesięcy, po zakończonym roku obrotowym, na złożenie w brytyjskim urzędzie skarbowym rozliczenia rocznego, a więc pierwszy podatek od działalności spółka LTD zapłaci dopiero po 21 miesiącach od jej rejestracji. To stwarza lepsze możliwości nie tylko porozumienia się z kontrahentami, ale również wypracowania już w nowym roku podatkowym pieniędzy na uiszczenie opłaty skarbowej za rok poprzedni. Wniosek: pieniądze w trakcie całego roku mogły być reinwestowane tak, by osiągać maksymalne dochody.

Spółka LTD – niech składki ZUS nie spędzają Ci snu z powiek

To chyba największa zmora polskich przedsiębiorców i nie tylko w czasie pandemii koronawirusa. Niezależnie od tego, jaki przychód uzyskujesz, musisz co miesiąc odprowadzić składkę na świadczenia socjalne. Co, jeśli Twój przychód wynosi zero? W przypadku spółki LTD zostaniesz zwolniony z opłacenia świadczeń socjalnych. W przypadku działalności prowadzonej w Polsce, składkę trzeba będzie opłacić. Co jeśli Twój przychód utrzymuje się na poziomie 1000 – 2000 złotych? W Polsce również opłacisz składkę ZUS i choć nie pełną w wysokości 1430 złotych, to nadal będziesz zobowiązany do odprowadzenia minimum ubezpieczenia zdrowotnego w wysokości 362,34 złotych. Masz prawo do ulg, ale nie zostaniesz zwolniony całkowicie z ZUS. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli jesteś dyrektorem w spółce LTD. Dyrektorzy osiągający dochód miesięczny poniżej 732 GBP (ok. 3800 zł), są zwolnieni z opłacania świadczeń socjalnych.

Spółkę LTD możesz prowadzić z każdego miejsca na świecie!

Prowadzenie firmy zarejestrowanej w Anglii z Polski? Najbezpieczniejszym miejscem w okresie każdej pandemii jest Twój dom. Dla osób, które centrum zarządzania mają w biurze bądź z różnych względów nie wszystkie operacje np. finansowe mogą przeprowadzić na odległość, jest to dodatkowy problem. Spółka LTD, choć założona jest w Wielkiej Brytanii, może świetnie funkcjonować na całym świecie, a więc i w Polsce. Nie musisz odbywać dalekich podróży, by rozliczyć się z urzędem skarbowym, czy złożyć niezbędne dokumenty lub wnioski. Swoje usługi w ramach współpracy B2B możesz z powodzeniem oferować poza granicami Wielkiej Brytanii, np. w Polsce, czy też w każdym innym kraju. Homeoffice nie jest więc dla Ciebie żadnym utrudnieniem. Nadal będziesz uzyskiwać właściwe przychody, także podczas nałożonych ograniczeń związanych z przemieszczaniem się.

Koronawirus zaskoczył cały świat, ale również pokazał, że istnieją modele biznesu, które mogą przetrwać również w tak trudnej sytuacji. Takim modelem jest spółka LTD – nie będziesz się martwić długiem z powodu nieopłaconego ZUS-u czy brakiem środków na uiszczenie comiesięcznego podatku. Sprawdź kto może zarejestrować firmę w Anglii.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Call Now Button