Dobry księgowy to podstawa udanego biznesu

księgowość spółek ltd londyn

Księgowy – zawód, który już dawno przestał być wyjątkowy. Częściej kojarzy się z “wklepywaniem” dokumentów, generowaniem dodatkowych kosztów dla firmy, niż z wiedzą i umiejętnościami, które wniesione do firmy mogą zaprocentować w postaci oszczędności z poprawnie prowadzonych finansów. Danych zewnętrznych w postaci zmieniających się przepisów, globalizacji rynków i prowadzonych transakcji jest coraz więcej. W takiej sytuacji dobrze jest postawić na dobrego księgowego, który wniesie wartość dodaną do firmy. Będzie swego rodzaju inwestycją.

Jak wybrać dobrego księgowego?

Każdy dyrektor spółki limited, który ceni sobie porządek w księgowości swojej firmy, będzie starał się za wszelką cenę znaleźć dobrego księgowego. Będzie to miało wpływ na jakość świadczonych usług, a także na sporządzanie sprawozdań finansowych pod koniec okresów rozliczeniowych.

Kim jest więc dobry księgowy?

Wydaje się, że na to pytanie jest prosta odpowiedź. Otóż jest to osoba, która rozlicza Twoją spółkę. Ale czy na pewno? Księgowy to nie tylko osoba, która oblicza podatek na podstawie dokumentów sprzedażowych i kosztowych, ale także indywidualny konsultant, który powinien pomagać swoim klientom w optymalizowaniu kosztów w spółce, a także doradzaniu najlepszej możliwej opcji w zależności od prowadzonego biznesu.

Wiele firm w UK z racji prowadzenia rocznych rozliczeń uzyskuje informację na temat zysku spółki i tym samym podatku do zapłacenia już po zakończeniu roku spółki, kiedy jest za późno na jakiekolwiek działania.

Aby biznes miał szansę się rozwijać ,dyrektor spółki musi znać sytuację finansową na bieżąco, by móc podejmować strategiczne decyzje.

Księgowy powinien posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie w rozliczaniu spółek limited, a także być na bieżąco odnośnie aktualnych zmian w zakresie prowadzenia księgowości. Osoba ta powinna w sposób przejrzysty i zrozumiały przedstawiać dane finansowe klientom i poinformować ich skąd dane pozycje się wzięły, tak by dyrektor spółki miał pewność, że rozliczenie jest przygotowane poprawnie.

Dobry księgowy, tani księgowy

Stwierdzenie tak stare, że każdy powinien mieć na jego temat wyrobione zdanie. Nie oznacza to, że dobry księgowy powinien być drogi, lub tani księgowy jest zły. Epitety które należałoby wziąć pod uwagę przy wyborze dobrego księgowego to:

  • rzetelny księgowy

  • doświadczony księgowy

  • komunikatywny księgowy

Na pewno odpowiedzi księgowego na zadane mu pytania nie powinny być wymijające, a niejasna odpowiedź jest równoznaczna z jej brakiem.

Tak! Szukam dobrego księgowego

Jeżeli czytasz ten artykuł oznacza, że szukasz takiego księgowego lub uważasz, że Twoje obecne biuro księgowe rozlicza Cię nieprawidłowo. W konsekwencji wymaga to od Ciebie zaangażowania większej ilości cennego czasu, który nie był wliczony w fakturę dla księgowego.

Jeżeli chcesz to zmienić, skontaktuj się z nami i uzyskaj jakość na którą zasługujesz!

5/5 - (4 votes)
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button