Zmiany podatkowe w Wielkiej Brytanii w 2019 roku, a prowadzenie tam biznesu.

zmiany podatkoweNowy rok podatkowy zaczynający się w Wielkiej Brytanii 6 kwietnia, przyniesie spore zmiany. Budżet na rok 2019, ogłoszony w Parlamencie uwzględnia aż 24 zmiany. Część z nich dotyczyć będzie przedsiębiorców.

Nowe progi podatkowe i kwota wolna od podatku.

W przeciwieństwie do rosnących w Polsce podatków i składek, w UK obciążenia fiskalne zostaną zmniejszone. Kwota wolna od podatku wzrośnie o kolejne 650 funtów, osiągając 12500 funtów. Daje to ponad 60 tyś zł kwoty wolnej od podatku rocznie! Zostanie ona wprowadzona rok wcześniej niż planowano i utrzymana w 2020 roku. Wyższy próg podatkowy, zostanie podniesiony z kwoty 46,350 funtów do 50 000. To około 240 tyś zł na korzyść podatnika. Oznacza to, że skorzystają nie tylko zarabiający najmniej, ale także osoby, osiągające spore dochody.

Brytyjska spółka LTD, a zmiany w podatkach.

Zyski spółki LTD przed opodatkowaniem, można dzielić na pensje dla dyrektorów. Wyższa kwota wolna od podatku o około 3000 zł, daje możliwość wypłaty wynagrodzenia dyrektorom, przekraczającej 61000 zł bez podatku rocznie. Mnożąc to przez ilość dyrektorów, daje to możliwość uzyskania przez spółkę bardzo dużych dochodów, zwolnionych od podatku. Pozostałe zyski spółki, powyżej kwoty wolnej od podatku, można wypłacać w formie dywidend. Jeżeli pensja dyrektora nie osiągnie kwoty 12500 funtów, wypłata dywidendy do 2000 jest nieopodatkowana. Po przekroczeniu progu dochodowego, dywidendy podlegają opodatkowaniu stawką 7.5%, po osiągnięciu kolejnego progu jest to 32.5%, a następnie 38.1%. Dlatego konieczne jest odpowiednie planowanie, by nie przekroczyć limitów i progów podatkowych. Nawet wypłacając sobie dywidendy w najwyższej kwocie mieszczącej się w dochodzie nieopodatkowanym, dyrektor płaci składki na ubezpieczenie społeczne w wysokości 693 funtów rocznie. To mniej niż 300 zł na miesiąc. Porównując to z obciążeniami należnymi ZUS, jest to niewielka suma, czterokrotnie mniejsza niż w Polsce.

Firma w UK czy w kraju?

Zmiany podatkowe w Wielkiej Brytanii zachęcają do prowadzenia tam działalności. Kwota wolna od podatku jest zwiększana, co przekłada się na bezpośredni zysk pracownika, czy dyrektora spółki LTD. Dotyczy to również osób z większymi dochodami. Oni również odczują korzyść z wprowadzanych zmian podatkowych na wyspach w 2019 roku. Nawet przedsiębiorcy osiągający wysokie dochody i prowadzący działalność w kraju, mogą skorzystać na założeniu spółki LTD. Płacąc ZUS i rozliczając część dochodów w kraju, mogą równocześnie w UK uzyskiwać ponad 60 tyś zł dochodu, niepodlegającego opodatkowaniu.

Zmiany w prawie podatkowym UK przewidziane na przyszły rok podatkowy, są bardzo korzystne dla osób tam pracujących i prowadzących firmy. Spółka LTD jest doskonałym sposobem na optymalizację podatkową nie tylko dla osób przenoszących tam całość działalności, ale również dla tych, którzy osiągają spore dochody i z różnych względów nie chcą rezygnować z działalności w kraju.

4/5 - (2 votes)
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button